HC Roudnice n. L. - Spartak Pelhřimov 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)

Vzhledem k postavení týmů v tabulkách jednotlivých skupin II. ligy a výsledku duelu v Pelhřimově platili za favorita hosté. Zápas ale přinesl vyrovnanou partii. Domácí, kteří hráli jen na čtyři beky, se dokonce dostali v 6. minutě do vedení, kdy po přihrávce kapitána Zuziaka prostřelil gólmana hostí Petrlík. Pelhřimov však s pádnou odpovědí dlouho neotálel. Uplynulo 14 vteřin a z vyrovnání se radoval Plachý, když do sítě uklidil puk, který po střele Tecla gólman Davídek jen vyrazil. Roudnický gólman Davídek ukončil své účinkování v zápase v 7. minutě. K odjezdu na střídačku ho donutila druhá branka Spartaku, která přišla přesně šedesát vteřin po první. Smetana vypálil od modré a vyražený puk uklidil do branky Moucha. V 10. minutě se mohl do listiny střelců zapsat hostující Dvořák, jenže poloodkrytou branku netrefil. V 11. minutě už se Spartak radoval. Po přihrávce Beránka hledal Tecl Hrbatého a jeden z obránců Roudnice si srazil puk do sítě. Pelhřimov si dlouho dvougólový náskok neužíval. Ve 14. minutě zvládli domácí závěr přesilovky na jedničku. Po přihrávce Zuziaka se podruhé v zápase prosadil Petrlík. O minutu později se na branku domácích řítil zcela sám Němec, ale šanci neproměnil a Kareš svou svatyni uchránil.

Druhá třetina přinesla nezáživný hokej. Ve 26. minutě museli Pelhřimovští děkovat Adamcovi, který šel blesku– rychle do rozkleku a zabránil tak srovnání skóre. Pak se začaly rodit i šance Spartaku. Ve 30. minutě měl po přihrávce Němce tutovku Pelán, ale neuspěl. Podobně si vedl o dvě minuty později. Skóre se tedy měnilo až v samém závěru třetiny. Ve 39. minutě nabruslil za branku Plachý a přihrávkou před ní vyzval ke gólové střele Tecla. V poslední minutě druhé třetiny však Roudničtí rozehráli skvělou partii. Nejprve při signalizovaném faulu odmítl přesilovku střelou do šibenice Mouka a pouhých pět vteřin před sirénou zakončil gólem přečíslení dva na jednoho Gebelt. Třetí asistenci v zápase si připsal roudnický kapitán Zuziak.
Ve třetí třetině se hrálo pod taktovkou Pelhřimova, který si ale vytvořil minimum šancí. Vítězný gól však vstřelil brzy. Ve 41. minutě našel Pelán Němce, jeho střelu ještě gólman vyrazil, ale dotírající Anderle už měl při zakončení snadnou práci. Domácím se šance na vyrovnání nabídla zhruba deset minut před koncem, kdy hráli přesilovku pěti proti třem. Bohužel s touto výhodou naložili zle, počet hráčů na ledě se velmi brzy vyrovnal. Roudničtí se se soutěží rozloučili bojovným výkonem se ctí.

Branky a nahrávky: 6. Petrlík (Zenk, Zuziak), 14. Petrlík (Zuziak, Gebelt), 40. Mouka (Hnátek), 40. Gebelt (Zuziak, Kosejk) - 6. Plachý (Tecl, Meloun), 7. Moucha (Smetana), 11. Tecl (Beránek), 39. Tecl (Plachý), 41. Anderle (Němec, Pelán).
Vyloučení: 5:7, navíc Plachý (Pelhřimov) 10 min. OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 158. Střely na branku: 30:47 Průběh: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:5.

HC Roudnice n. L.: Davídek (7. Kareš) - Zenk, Šrek, Kosejk, Novák - Petrlík, Zuziak, Gebelt - Wágner, Vaněček, Sailer - Mouka, Hnátek, Krob
Spartak Pelhřimov: Adamec - Meloun, Kašpar, Beránek, Plch, Smetana, Šustr - Hrbatý, Plachý, Tecl - Němec, Anderle, Pelán - Moucha, Hadrava, Dvořák - Šípek.

 

Litoměřičtí zakončili sezónu prohrou

HC Tábor - HC Litoměřice 9: 3 (1:1, 3:0, 5:2)

Litoměřičtí hokejisté zakončili letošní učinkování v druhé hokejové lize středeční prohrou na táborském ledě.

Branky a nahrávky: 18. Žižka (Suchánek), 21. Heršálek (Chaloupka), 24. Ježek (Pechánek), 35. Kocar (Voříšek, Kupec), 41. Kupec (Heršálek, Voříšek), 42. Mrkvička (Györi), 48. Kupec (Žižka, Škulina), 49. Mrkvička (Györi, Pechánek), 50. Ježek - 16. Kuda (Horejsek, Svoboda), 51. Horejsek (Macej), 55. Hanzl

Vyloučení: 8:10 + Patzenhauer (Litoměřice) OK, Kolbaba (Litoměřice) 10. Využití: 2:2 Oslabeni: 0:0 Diváci: 480