Kdo a kdy vás oslovil s nabídkou na funkci prezidenta HC Roudnice?
S nabídkou mě oslovili lidé z dosavadního výboru a vedení HC. Za HC Roudnice hrají naši dva starší synové, celá rodina navštěvujeme zápasy mužů, s lidmi z HC Roudnice se na hokeji dlouhodobě běžně potkávám, o situaci klubu jsme průběžně diskutovali, přirozeně a neformálně jsem se účastnil některých jednání. Z toho nabídka na funkci prezidenta HC Roudnice vyplynula – nebyla překvapením, které by „spadlo z nebe“.

Váhal jste s přijetím funkce?
Samozřejmě jsem to promýšlel, nemám ve zvyku vrhat se kamkoliv bezhlavě. Rozhodla kombinace lásky k hokeji a patriotismu, který ke svému městu pociťuji. Na osudu hokeje v Roudnici mi záleží. Už od dětství, kdy jsem ho tu sám hrál. Jsem šťastný, že má teď kvalitní úroveň, a trápí mě, že přesto musí permanentně bojovat s restrikcemi, které ho omezují nebo dokonce existenčně ohrožují.
Co bude hlavní náplní vaší práce?
To ukáže praxe.

Jaké máte priority, práci s mládeží, druholigový hokej?
Ano, priority mám dvě – mládež a druhou ligu A týmu mužů. Výchova talentované hokejové mládeže, byť třeba pro budoucnost ve slavnějších a bohatších týmech, je osudem a hlavním úkolem menších klubů z menších měst. Ta práce se nám mimořádně daří – máme kvalitní trenéry s nejmodernější metodikou, naše dětské týmy patří k nejlepším v kraji, rutinně se poměřují s týmy extraligových klubů a porážejí je, sklízejí úspěchy na mezinárodních turnajích. Žel, narážejí na překážky, které mocnějším klubům vyhovují. Například – pro účast v žákovské lize musíte mít kompletně vybudované všechny kategorie – tým 6., 7., 8. i 9. třídy. Pokud některou nemáte, třeba proto, že se tu stavěl zimní stadion a v kategoriích vznikla mezera, nemůže ani žádný jiný váš dětský tým žákovskou ligu hrát; přestože je lepší než týmy, které ji hrají. Je to nespravedlivé a velkým klubům z velkých měst to vyhovuje. Chceme to změnit. A také s kolegy z nového výboru HCR promýšlíme program Hokejem proti drogám, který by naši hokejovou činnost přirozeně doplňoval a tento atraktivní, akční sport víc zpřístupnil dětem v celém regionu.
Druhá liga našeho A týmu mužů je druhou prioritou. Je to vlajková loď našeho HC, skrze ni je na náš klub nahlíženo. Je důležité, aby hráči našich dětských týmů měli vzory a atraktivní hráčskou budoucnost ve vlastním klubu. Ne ze všech budou extraligoví hokejisté a je důležité, aby jim perspektivu kvalitního hokeje nabídl i mateřský klub. Naší snahou je, aby hokejisty, kteří město reprezentují, za své reprezentanty považovalo i město – nabízíme maximální průhlednost a vstřícnost. Vždyť co je v moderní době nejlepší a nejsnazší reklamou pro město, jak se nejsnáze dostane do povědomí v celé zemi? Když v populárním sportu hraje kvalitní celorepublikovou soutěž, a tím se ve výsledcích bezplatně týden co týden dostane na stránky celostátních médií. Náš klub si, na rozdíl od některých jiných týmů, licenci pro účast ve druhé lize nekoupil, ale vybojoval svými výkony. Přesto ji, jako jediný ve své dvanáctičlenné skupině západ, odehrál bez podpory města. Je to oboustranná škoda a velký prostor ke zlepšení spolupráce.

Volného času asi nemáte mnoho, jak často tedy budete na ZS?
Výkonným orgánem klubu je jeho výbor v čele s předsedou. Prezident HC klub zastupuje navenek, při jednáních výboru má hlas rozhodující, náleží mu právo veta. Je to čelná a reprezentativní, leč dobrovolná funkce, která moji soustavnou přítomnost nevyžaduje. Na druhé straně už teď na zimním stadionu trávíme většinu volného času, naše rodina je tam přítomná každý den – buď má trénink jeden syn, nebo druhý, někdy oba po sobě, o víkendech jsou zápasy. Takže v tomto směru to pro mě ani velká změna nebude – prostě když mohu, jsem tam; určitě několikrát v týdnu.