Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Na konci to byl v Roudnici masakr

Roudnice n. L. - Kdo neviděl – neuvěří. Padesát minut drželi hokejisté HC Roudnice s vysoce favorizovaným týmem Benátek krok, v poslední desetiminutovce si však nechali nastřílet osm branek, takže nakonec prohráli v dalším duelu prolínací části II. ligy 2:10.

12.2.2008

Benátky - RoudniceFoto: František Stýblo

Roudnice – Benátky 2:10 (1:1, 1:1, 0:8)

Domácí gólman Davídek se od úvodních minut nenudil, musel čelit spršce střel. Dlouho odolával, recept na něj nenašli v tutovkách Weiss ani Skořepa. Až v 15. minutě z blízka vymetl jeho šibenici Mařík. Roudnice úporně bránila a podnikala ojedinělé brejky. Vyrovnání se dočkala pět vteřin před vypršením trestu Klabana, kdy puk poslal po přihrávce Vaněčka za záda Bárka Wágner, který strávil celou sezonu v B týmu.

V úvodu druhé třetiny hrály Benátky dvakrát přesilovku, tu druhou využil Gajda. Početní výhodu dostali i domácí, ve 29. minutě našel zpoza branky Žemlička Nováka, který srovnal. Roudničtí vycítili šanci na překvapivý úspěch, navíc je stále držel skvělými zákroky Davídek, na kterém si vylámali zuby Kadeřábek, Kubišta a v sólovém nájezdu i Kocman.

Třetí část začali aktivněji domácí, Bárek musel předvést své umění při šancích Žemličky a Vaněčka. Ve 47. minutě pak zlikvidoval i pokus Křepelky. Hrál se rychlý hokej nahoru – dolů. Rozhodnutí přinesla 37. vteřina 51. minuty. Téměř z poloviny hřiště nahodil puk směrem na branku Cunik, k překvapení všech ho do té doby bezchybný Davídek lapačkou srazil do branky. Od té doby už existovalo pouze jedno mužstvo – Benátky.

Další dvě branky hostujícího týmu vyhnaly Davídka na střídačku. Lépe se však nevedlo ani Karešovi, který musel pro puk za svá záda sáhnout pětkrát. Benátkám v závěrečných minutách vycházelo úplně všechno, psychicky zdecimovaný tým Roudnice, který hrál jen s dvojicí klasických obránců, odpadl.
Více než domácí debakl však asi roudnické hokejisty straší výsledek HK Lev Slaný, který se po nedělní výhře nad Kutnou Horou přiblížil celku z Podřipska už na čtyři body. Boj o záchranu je tak stále otevřený.

Branky a nahrávky: 19. Wágner (Vaněček), 29. Novák (Žemlička) – 15. Mařík (Kocman), 27. Gajda (Nedbal, Jakeš), 51. Cunik, 53. Kocman (Mařík, Kristek), 53. Kadeřábek (Mácha), 54. Weiss (Tondr), 56. Mařík (Jakeš, Kocman), 57. Kubišta (Klouček), 59. Skořepa (Malý), 59. Mařík (Kocman, Nedbal).

Vyloučení: 7:6, navíc Jakeš (Ben.) 10 min. OT. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Dundr – Andrejsek, Frühauf. Diváci: 328.

Roudnice: Davídek (53. Kareš, 59. Davídek) – Šrek, Novák, Zenk, Mouka – Gebelt, Žemlička, Zuziak – Vaněček, Wágner, Petrlík – Křepelka, Hnátek, Kubišta – Neč, Pištěk.

Pour: To jsem ještě opravdu nezažil

Takovou gólovou smršť ve své kariéře ještě nezažil. Trenér roudnických hokejistů Zbyněk Pour musel na střídačce při druholigovém duelu Roudnice – Benátky (2:10) trpět. Jeho svěřenci inkasovali v poslední desetiminutovce osm branek.

„Něco takového jsem opravdu ještě nezažil. A doufám, že už ani nezažiju. Byla to hrůza. Chyběli nám především obránci, zraněný Černý, nemocný Kosejk a také asi uražený Woš. Se Šrekem a Zenkem tam museli jít útočník Novák a Mouka, který je ale také spíš dopředu. Ale hráli jsme dobře, v pětiminutovce v poslední třetině jsme byli podle mého i lepší. Ale pak jsme dostali takového splachováka a sedla na nás deka. Navíc pak už gólmani nic nechytili. Bavili jsme se o tom po zápase i s Ríšou Žemličkou, najednou zkrátka nikomu vůbec nic nešlo,“ povzdychl si Pour.

Hlavou kroutil po utkání také vedoucí roudnického týmu Radek Čos. „Je těžké uvěřit tomu, co jsme dneska viděli. Padesát minut naprosto rovnocenný souboj s absolutním favoritem a na závěr osm gólů za deset minut. To není ani třeba nijak moc hodnotit. Snad jen tolik, že se dvěma obránci v sestavě se hraje dost těžko. Všichni mohli vidět, že kluci do boje dali všechno. Teď nás čeká Kutná Hora, která prohrála ve Slaném. Doufám, že se do středy dá dohromady aspoň Milan Kosejk, kterého přepadla střevní chřipka, a nachlazený Petr Sailer.“