Devátý tříbodový korálek navlékli v sobotu, kdy porazili na domácím ledě Tatran Sedlčany 8:3.

Domácím začátek zápasu vůbec nevyšel. Sice hráli už po půlminutě přesilovku při vyloučení Peška, ale bez úspěchu. Naopak inkasovali jako první, když na konci čtvrté minuty překonal Folka Beneš. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat, v šesté minutě se trefil Kalous a na konci první dvacetiminutovky dostal domácí do vedení Hubálek.

Jak nevyšel domácím hokejistům úvod utkání, tak se jim vydařil začátek druhé části. Po třiceti vteřinách zvýšil jejich vedení Wágner a o chvíli později Drábek. Hosté sice snížili, ale ještě do konce třetiny uklidnil spoluhráče svým druhým gólem Kalous.

Do kolen dostaly hosty dvě rychlé branky Richtera a Wágnera ze 43. a 44. minuty. Pak domácí zvolnili, takže ke slovu se dostal i sedlčanský Tatran, ale 26 vteřin před závěrečnou sirénou při hře čtyři na čtyři dal výsledku definitivní podobu Holíček.

V dalším kole se svěřenci trenéra Stanislava Marka představí na ledě HC Benátky B. Domácí jsou sice až na páté příčce, ale v prvním vzájemném utkání podlehli lídrovi tabulky jen velmi těsně 5:4.

Roudnice – Sedlčany 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Kalous (Martinec), 19. Hubálek (Krob), 21. Wágner (Drábek), 24. Drábek (Matička), 35. Kalous (Kaňka), 43. Richter (Krob), 44. Wágner (Drábek), 60. Holíček (Šup) – 4. Beneš (Wachmann), 31. Horák (Hájek), 45. Jan.

Vyloučení: 8:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Rozhodčí: Mizera – Kraus, Hauzer. Diváci: 100.

Roudnice B: Folk – Martinec, Matička, Líbal, Richter, Landsdorf, Šup – Kalous, Wágner, Drábek – Krob, Novák, Hubálek – Tintěra, Kaňka, Pém – Holíček.