HC Stadion Litoměřice – HC Chrudim 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Místní HC Stadion v neděli přivítal jednoho z favoritů a tradičního účastníka této soutěže – HC Chrudim. Domácí tým vstoupil do duelu se zbytečně velkým respektem. Nechal si během první poloviny úvodní třetiny nasázet tři góly z rychlých nájezdů. Ve zbytku utkání hráči Stadionu poznali, že se i se soupeřem vyšších kvalit dá sehrát vyrovnaná partie.

Hosté vyjeli na domácí zhurta a zatlačili je na jejich polovinu, předčili je rychlostí a tvrdostí, především často stříleli na svatyni brankáře Slipčenka. Ten si nemohl stěžovat na nedostatečné vytížení a musel se na své obránce hodně zlobit, když dovolili útočníkům soupeře, aby se často dostávali s pukem až do jeho těsné blízkosti. Na druhou stranu je třeba domácí hráče pochválit za to, že dokázali zvládnout tři oslabení, když Chrudim byla trestána jen jednou. Stadion zahrozil v první třetině pouze ve dvou případech, kdy jeho útočníci najížděli na branku v individuálních akcích – bohužel pro ně bez efektu.

Ve druhé části utkání se karta překvapivě obrátila – Chrudim se za příznivého stavu nechala ukolébat a Stadion jí začal šlapal na paty. Díky tomu se hosté dopouštěli většího množství nedovolených zákroků. Domácí však nezužitkovali ani jednu ze čtyř přesilovek. Zvýšený tlak Stadionu byl nakonec korunován brankou. Patzenhauer si najel na ideální přihrávku Tvrzníka a našel skulinku mezi betony Němce, který si vybral slabší chvilku. Solidně zaplněné ochozy si povzdechly ve 35. minutě, kdy puk vystřelený od modré zazvonil o tyč chrudimské branky.

To, že hosté polevili v nasazení, se jim vymstilo ještě jednou. Domácí sice nevyužili ve 42. minutě další přesilovku, ale hned po ní pokračovali v tlaku, který korunoval dorážkou ze skrumáže Hanzl. Hosté začali být nervozní a v závěrečné třetině museli pětkrát na trestnou lavici. Stadion se snažil o vyrovnání, ale Chrudim odpovídala rychlými nájezdy a dala několikrát vyniknout umění Slipčenka. Ten však byl v 53. minutě bezmocný na individuální kolmý nájezd soupeře. Soupeř ve zbývajících sedmi minutách pokusy domácích o snížení bez problémů ustál.

Branky a nahrávky: 28. Patzenhauer (Tvrzník), 45. Hanzl (D. Svoboda) – 2. Mainer (Stavenský), 4. Zadina (Kuncl), 9. Zadina (Stavenský, Bělohlávek), 53. Král (Giba).

Rozhodčí: Petružálek – Koskuba, Šulo. Vyloučení: 9:11. Využití: 0:1. Diváci: 490.

Stadion Litoměřice: Slipčenko – Hillmich, Kuda, Kolbaba, Šindela, Jakl, Musílek – Horejsek, Patzenhauer, Zámečník – Janus, Tvrzník, J. Svoboda – D. Svoboda, Hanzl, Petrus.