Jablonec – Roudnice 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Vlci byli nad jejich síly

Hokejisté HC Roudnice, kteří nastoupili do sobotního utkání 21. kola II. ligy v Jablonci bez několika hráčů základní sestavy, podlehli domácím Vlkům 1:4.

Přitom zápas pro ně začal parádně, z nenápadné akce překonal Krause z úhlu Hnátek. Z vedení se však dlouho neradovali, ve třetí minutě protlačil v přesilovce po Divíškově nahrávce puk do sítě Šulc. K vidění byl rušný hokej se šancemi na obou stranách. Do té asi největší se dostala dvojice Měrtl – Šesták, jejich nájezd na osamoceného Kareše ale zůstal nevyužitý – Šestákova střela mířila do gólmana.

Jestliže se v první třetině hrál rušný hokej před oběma brankami, pak ve druhé hru ovládli Vlci. Rozhodující pro další vývoj utkání byla polovina zápasu, kdy domácí hráli šest minut v oslabení, z toho minutu a půl 3 proti 5. Oslabení však sehráli výborně, hosty k ničemu nepustili, a když přišla ve 35. minutě přesilovka na druhé straně, poslal Špak bekhendovou střelou Vlky do vedení. V poslední třetině se Kraus v domácí brance moc nezahřál, zatímco jeho protějšek měl plné ruce i nohy práce. Odolával až do 53. minuty, kdy jej v přesilovce po rychlé akci propálil Pabiška. Skóre utkání uzavřel v 57. minutě Měrtl.

„První dvě třetiny byly docela vyrovnané. Domácí nás trestali z přesilovek, které na menším hřišti umí dobře sehrát. Dostali jsme z nich tři góly. V poslední části jsme to chtěli otočit, ale inkasovali jsme,“ říkal po utkání roudnický kouč Zbyněk Pour st.

Branky a asistence: 3. Šulc (Divíšek), 36. Špak (Divíšek), 53. Pabiška (Divíšek), 57. Měrtl (Divíšek, Pabiška) – 2. Hnátek (Pištěk).

Roudnice: Kareš – Šrek, Tůma, Černý, Zenk, Kosejk, Woš – Žemlička, Novák, Vaněček – Mouka, Zuziak, Pour – Hnátek, Pištěk, Neč.

Litoměřice – Mělník 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Všechny body si odvezl Junior

V posledním utkání základní části II. ligy sk. západ podlehli hokejisté HC Stadion Litoměřice Junioru Mělník 1:4.

Hostující tým šel do vedení v polovině utkání, kdy dokázal využít přesilovku. „Do té doby jsme hráli poměrně dobře, měli jsme i nějaké solidní příležitosti, ale po obdrženém gólu přišel útlum. Naštěstí toho Mělník nevyužil,“ mohlo těšit hrajícího kouče domácího Stadionu Daniela Tvrzníka.
Litoměřickým se podařilo ještě ve druhé třetině srovnat z trestného střílení. Ve 48. minutě vstřelili hosté druhý gól, který je dostal do psychické pohody.

„Potrestali nás za chybu. Pak jsme to chtěli otevřít, ale přišel třetí gól. V závěru si to Mělník v pohodě hlídal, byl hokejovější. Dvě vteřiny před koncem jsme inkasovali do prázdné branky počtvrté.“

Litoměřičtí bez ohledu na páteční dohrávku Roudnice – Řisuty (17.30) obsadí v tabulce po základní části devátou příčku, čekají je tedy zápasy s celky na sudých místech sk. střed.

„Několik zápasů v domácím prostředí jsme zbytečně ztratili, mohli jsme mít o pár bodů víc a být v osmičce, ale i tak můžeme být jako nováček se současným umístěním spokojeni. Uvidíme, jak se nám bude dařit v dalších zápasech, kde je ve hře ještě hodně bodů,“ myslí na utkání v příštím roce Tvrzník.

Branky a asistence: 37. Janus – 30. Kala (Příhoda, Vach), 48. Příhoda, 53. Vach (Příhoda), 60. Nosek (Bílek, Kala). Diváci: 510.

Litoměřice: Slipčenko – Kuda, Hillmich, Kolbaba, Šindela, Strycharz, Jakl – Zámečník, Patzenhauer, D. Svoboda – Tvrzník, Gottfried, Janus – A. Hanzl, R. Hanzl, Petrus – Mišaga.