Roudnice zajíždí na led Jablonce, kde může jen překvapit. Domácí sice nenaplňují předsezonní prognózy, ale drží se na šesté příčce, hosté jsou na desátém místě. Ve středečním utkání podali hráči HC velmi dobrý výkon proti vedoucím Rokycanům, které obrali o body remízou 2:2. Mohli získat i víc, dvoubrankový náskok, který měli ještě v 55. minutě, však prohospodařili. S Jabloncem se svěřenci Zbyňka Poura rozešli v prvním duelu smírně (5:5), bod by určitě brali i dnes.

„Hrajeme už v sobotu, takže nebudeme mít k dispozici juniory na střídavý start ze Sparty, kteří nám proti Rokycanům hodně pomohli. Ale musíme nějak poskládat sestavu a pokusit se něco uhrát. Bude to ale těžké,“ říká Zbyněk Pour.

Tři body si ve středečním podvečeru připsaly do tabulky skupiny západ deváté Litoměřice, které porazily Kobru Praha 5:3. V neděli od 17 hodin přivítají Junior Mělník. A mají mu co vracet, na ledě soupeře totiž prohrály 4:1.

„Pokud chceme pomýšlet na nějaký solidní výsledek, musíme se vyvarovat zbytečných faulů. Ve středu s Kobrou jsme hráli téměř celou jednu třetinu v oslabení, to nás stojí hodně sil,“ uvědomuje si hrající kouč Stadionu Daniel Tvrzník.

Zatímco Litoměřičtí mají do konce letošního roku zápasové volno, roudnické hokejisty čeká ještě jeden mistrovský duel. V pátek 28. prosince hostí od 17.30 nebezpečný celek HC Řisuty, ve kterém nastupuje řada zkušených hráčů. Roudničtí prohráli v prvním měření sil s tímto soupeřem o dvě branky (4:2).