Litoměřičtí se vrátili s debaklem, Roudnice remizovala

LITOMĚŘICE / ROUDNICE NAD LABEM - Pořádný příděl gólů dostali hokejisté Stadionu Litoměřice v Klatovech, odkud si přivezli debakl 1:9. Roudnice doma dokázala vybojoval alespoň bod v tabulce s o 4 body lepším Sokolovem. Oba zástupci okresu zůstali v tabulce na svých místech. Litoměřičtí jsou devátí, Roudnice desátá.

27.11.2007

Za domácí obranou podal spolehlivý výkon gólman Martin Bílek. I díky němu si hokejisté HC Roudnice připsali po utkání se Sokolovem do druholigové tabulky alespoň bod. Foto: Tomáš Pokorný

Klatovy – Litoměřice 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

S nečekaným debaklem se museli smířit hokejisté Stadionu Litoměřice v dalším druholigovém duelu na ledě čtvrtých Klatov, které vyhrály 9:1. Čestný úspěch hostujícího týmu zaznamenal na začátku poslední třetiny za stavu 6:0 Kuda.

„Ten výsledek je samozřejmě hrozivý, i když si nemyslím, že až tak odpovídá hře. My jsme si šance také vytvořili, bohužel jsme je nedokázali využít, domácím to tam naopak napadalo. Ale mrzí mě, že jsme po čtvrtém gólu rezignovali. Dělali jsme chyby směrem dozadu, gólmanům jsme příliš nepomohli. Z vysoké porážky bych je určitě nevinil,“ nechtěl se vymlouvat na neúčast Slipčenka hrající kouč Stadionu Daniel Tvrzník.

„Po derby s Roudnicí se mu ozvalo zranění, dali jsme mu tedy v týdnu volno. V úterý by už však měl trénovat. Pro další zápasy přichystáme změny. Některé budou pro zranění a odchody vynucené, jiné ne. K dispozici už nebude Nedorost, naopak můžeme počítat s Janusem. Určitě trochu přeházíme útoky, ofenziva ušla, obranná fáze nám ale příliš neklapala. Je škoda, že takový výsledek trochu degraduje naše solidní výkony z poslední doby.“

Branky a asistence: 3. Kepl (Kalafut), 8. Horník (Kuželík), 16. Heřmánek (Ceperko), 29. Čuban (Geltner), 36. Dorňák (Geltner), 37. Mužík (Kuna, Holý), 51. Dvořák (Heřmánek), 53. Horník (Holý, Hobl), 53. Čuban (Dorňák) – 41. Kuda (Gottfried). Vyloučení: 8:9, navíc Černý (Klatovy) 2 + 10, využití 2:0, r. Svoboda – Jelínek, Šmíd, 485 diváků.

HC Stadion Litoměřice: Koblischke (21. Šembera) – Macaj, Kuda, Kolbaba, Šindela, Jakl, Hillmich, Strycharz – Zámečník, Patzenhauer, Gottfried – Nedorost, Tvrzník, J. Svoboda – Horejsek, Hanzl, D. Svoboda – Mišaga, Petrus, Veverka.

HC Roudnice – HC Baník Sokolov 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi druholigového duelu mezi Roudnicí a Sokolovem. Oba soupeři si tak do tabulky II. ligy připsali po bodu.

Spokojenější mohou být domácí. V opatrné první třetině byli hosté nebezpečnější, Bílek musel likvidovat dobré šance Veverky, Soukupa i Kukly, který pak nešťastně spadl na rameno a musel do nemocnice.

V úvodu druhé třetiny hráli hosté přesilovku 5 na 3, ale tu ukončil dravý průnik Sailera, který se dostal faulován až do zakončení. Po akci Zuziaka stejný hráč v pádu zakončoval, ale puk se mu za záda Závorky protlačit nepodařilo. Ve 26. minutě hosté chybovali v obranném pásmu, ale dvojice Vaněček – Sailer akci překombinovala.

Domácí dostal do vedení kapitán Zuziak, napoprvé Závorku nepřekonal, ale odražený puk poslal z bezprostřední blízkosti pod břevno. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, roudnické trápení v přesilovkách demonstroval v oslabení Soukup, který dělovkou srovnal. V 50. minutě podržel Bílek domácí při střelách Loskota a Soukupa. Pak se sice Roudničtí radovali, ale předčasně. Branka Zuziaka nebyla pro ofsajd uznána.

V 55. minutě dostal hosty do vedení z úhlu Polesný, ale Křepelka dorážkou zajistil remízu. V prodloužení byli domácí aktivnější, ale skórovat mohli těsně před koncem hosté. Polesný však na Bílka po nájezdu nevyzrál.

„Před zápasem bych bod bral. Z toho důvodu, jaké jsme měli problémy se sestavou,“ říkal domácí kouč Zbyněk Pour a vysvětloval: „Ještě ráno jsem měl jen tři obránce, pak mi David Volek půjčil Čížka ze Sparty, z postele jsem vytáhl Tůmu s Moukou, kteří byli nemocní. Takže uhrát v takovém složení bod je dobré. Mohly sice být i tři, nebo alespoň ještě jeden bonusový, ale musíme zůstat při zemi. Hosté hráli dobře, nám zachytal gólman, šanci chytil i Krob. Škoda, že nám nebyl pro ofsajd uznán gól Zuziaka. Čáry už nebyly moc vidět, nestihlo se to včas nalajnovat. Do příštího domácího utkání to musí být.“

Branky a asistence: 36. Zuziak (Krob), 56. Křepelka (Sailer, Vaněček) – 39. Soukup (Dobřemysl), 55. Polesný. Vyloučení: 4:9, bez využití, v oslabení 0:1, rozhodčí Würtherle – Ruchař, Vlasjujuk, 280 diváků.

HC Roudnice: Bílek – Šrek, Čížek, Černý, Kosejk, Tůma, Mouka – Sladký, Novák, Žemlička – Krob, Zuziak, Neč – Vaněček, Křepelka, Sailer.

Slavia si góly rozdělila do všech třetin

Opravy na vlakové trati, ilustrační foto.

Mezi Lovosicemi a Litoměřicemi budou omezeny vlakové spoje

Naši prvňáci: Základní škola Karla Jeřábka Roudnice nad Labem

Každou středu vám představujeme nové prvňáčky ze škol na Litoměřicku a Podřipsku.

Bezpečnost chodců staví město na první místo

Budyně nad Ohří - Město je známé řadou úzkých uliček, ve kterých musí zvýšit svou pozornost nejen řidiči, ale především chodci.

Litoměřice - Vědecky praží kávu Michal Ptáček v rodinném domě v Litoměřicích. Dvěma sondami připojenými k počítači kontroluje teplotu zrn i proudícího vzduchu. Kvalitu upražených zrn testuje takzvaným cuppingem.

Litoměřice - Fanoušci vědy a techniky soutěžili na Základní škole Lingua Universal.