HC Stadion Litoměřice – HK Lev Slaný 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

Pořádající tým zvítězil vysoko 8:0. První třetina byla ještě výsledkově celkem vyrovnaná, ale od druhé části byli domácí již jasně lepším týmem. Litoměřice s přehledem navyšovaly skóre. A paradoxně strážce hostující svatyně byl snad jediným hráčem Slaného, který snesl přísnější měřítko.

Po opatrném úvodu se do prvních náznaků příležitostí dostali domácí, ale slánský brankář Vaňous byl vždy pozorný. V 16. minutě se dostal ve vlastním oslabení do šance Nedorost, jeho střelu Vaňous vyrazil, k puku se však dostal J. Svoboda, který po sólu otevřel skóre zápasu.

Na začátku druhé části ujeli hned dvakrát útočníci Stadionu hostující obraně, ale Vaňous vždy výborně zakročil. Nestačil však ve 28. minutě, kdy ho v přesilovce překonal Nedorost. Hned vzápětí putoval na trestnou lavici i Vaněk, jehož vyloučení potrestal v čase 28:39 Patzenhauer. Od té doby již byli domácí jasně lepším týmem. Po několika dalších šancích, se kterými si gólman Lvů poradil, se trefil ve 35. minutě podruhé Nedorost a dvě vteřiny před koncem druhé části překvapil Vaňouse ve vlastním oslabení Zámečník.

Ve třetí části přidali s chutí hrající domácí ještě tři branky. Nejdříve ve 45. minutě dovršil hattrick Nedorost, o půl minuty později přidal sedmý gól Petrus a poslední slovo měl v 55. minutě Tvrzník. Domácí si vytvořili i řadu dalších šancí, kýžené desítky se však nedočkali.

„Věděli jsme, že je to pro nás hodně důležité utkání, ve kterém potřebujeme uspět. I proto jsme byli na začátku trochu nervózní. Po třetím gólu ale hosté odpadli, nebyli příliš nebezpeční. Na druhou stranu my jsme tentokrát zahráli opravdu dobře, a to i v obraně. Potěšilo nás, že jsme uhráli vzadu nulu. Znovu se nám podařilo nastřílet dost branek, po sedmičce Sokolovu to bylo tentokrát osm gólů Slanému,“ byl spokojený s jednoznačnou výhrou hrající kouč Stadionu Litoměřice Daniel Tvrzník.

V neděli se litoměřičtí hokejisté, kteří poskočili už na devátou příčku druholigové tabulky, představí na ledě třetího Děčína.

Branky a asistence: 16. J. Svoboda (Nedorost), 28. Nedorost (Tvrzník), 30. Patzenhauer (Janus), 35. Nedorost (Tvrzník), 40. Zámečník (Patzenhauer, Kuda), 45. Nedorost, 46. Petrus, 55. Tvrzník. Vyloučení 9:12, využití 2:0, v oslabení 2:0, 480 diváků.

HC Stadion Litoměřice: Dědek – Macek, Kuda, Kolbaba, Opluštil, Musílek, Jakl, Šindela, Strycharz – Zámečník, Patzenhauer, Janus – Nedorost, J. Svoboda, Tvrzník – Horejsek, Gottfried, D. Svoboda – Petrus, Mišaga.