V úvodu utkání byli sice aktivnější domácí, kteří měli výhodu přesilové hry, ale jako první udeřili hosté. Chybnou rozehrávku Roudnických potrestal na začátku sedmé minuty zcela volný Hudec. Domácí se nemohli dostat do tempa, hosté pozorně bránili a vyráželi k nebezpečným brejkům. Na konci první třetiny vstřelil Stadion druhý gól. Výborný brankář Volke rychle rozehrál v oslabení na našlápnutého Patzenhauera, který po sólu nedal Davídkovi šanci – 0:2.

Ve druhé části byl domácí tým jako vyměněný, jiskřičku naděje na zvrat v utkání vykřesal ve 24. minutě prudkou střelou z mezikruží zkušený Hanzl. Po vyhraném vhazování pak ve 32. minutě propálil Volkeho od modré Černý. V poslední dvacetiminutovce však domácí na zlepšenou hru z prostřední části nenavázali, naopak inkasovali v 50. minutě po dorážce Zámečníka. A když Stadion přestál v polovině třetiny i téměř dvouminutové oslabení 5 na 3, bylo jasné, že si body nenechá vzít. Vítězství pečetil v 58. minutě Petrus.

„Mohlo se zdát, že jsme začali defenzivně, ale to bylo kvůli tomu, že jsme měli ve čtvrté minutě dva vyloučené za nic,“ divil se hrající kouč hostujícího celku Daniel Tvrzník. „Chtěli jsme hrát zodpovědně dozadu, ale aktivně. V první třetině jsme byli podle mého jasně lepší. Pokud bychom využili i nějakou tu přesilovku, mohlo být rozhodnuto mnohem dřív. Druhá třetina nám nevyšla, přestali jsme hrát. Mysleli jsme si, že se domácí porazí sami. Roudnice nás dostala pod tlak, dala i dva šťastné góly. To vyrovnání nás trochu zaskočilo, počítali jsme totiž s tím, že druhou třetinu odehrajeme vzadu na nulu. Ale ve třetí třetině jsme se tlačili dopředu a dali zaslouženě i další branky. Začátek soutěže nám vyšel. Šest bodů po třech kolech jsem nečekal. Teď potřebujeme vyhrát také doma, abychom potěšili naše příznivce.“

Utkání se tak dobře nehodnotilo domácímu kouči Zbyňkovi Pourovi. „V první třetině jsme špatně bruslili. A mrzí nás hlavně ten druhý gól. Věděli jsme, že gólman rychle rozehrává, ale nepokryli jsme to. Kdyby ta branka na konci třetiny nepadla, utkání se mohlo možná vyvíjet jinak. Uznávám však, že dnes se nám tolik nedařilo. A to ani v přesilovkách. Dost možná jsme se trochu báli i dobrého gólmana. Druhá třetina nás stála hodně sil, napadali jsme ve dvou. Síly pak chyběli ke konci zápasu. Porážka nás mrzí, bylo to derby, ale věřím, že to Litoměřickým vrátíme u nich.“

Druholigová soutěž pokračuje o víkendu dalšími zápasy, už dnes (SOBOTA) hraje Roudnice v Sokolově, litoměřický Stadion hostí zítra od 17 hodin tým HC Klatovy.