Domácí sice začali náporem, ale hosty držel gólman Volke. Po deseti minutách se hra vyrovnala. Litoměřice se ujaly vedení ve 12. minutě, kdy ujel Hudec a prostřelil Haspekla. V úvodu druhé třetiny hráli domácí dvě přesilové hry, ale bez brankového efektu. Naopak v průběhu té druhé ujel obraně Lvů hostující Horejsek, Haspeklo proti němu ve snaze vypíchnout puk vyjel až ke kruhům a hostující hráč brankáře zkušeně objel a do prázdné branky zasunul – 0:2. Tento gól Lvy zmrazil a ve 27. minutě přišel další šok, když Gottfried procedil puk výstrojí Haspekla a Litoměřice vedly už o tři góly.

Ve 36. minutě Slaný neproměnilo ani více než minutovou přesilovou hru 5 na 3. Ve 39. minutě se osmělili také hosté a po závaru před brankou dorážel puk do odkryté svatyně Hudec, který tak zvýšil na 0:4. V polovině poslední třetiny zvýšil v přesilovce už na 5:0 Kuda. Domácí pak v závěru jen kosmeticky upravili pro ně nepříznivý výsledek.

„Na začátku nás podržel gólman. Na nás bylo znát, že máme tréninkové i zápasové manko, ale postupem času jsme se z toho dostali. Řekl bych, že jsme byli i hokejovější. Samozřejmě jsme nečekali, že vyhrajeme takovým rozdílem, ale na druhou stranu jsme věděli, že domácí budou hratelní. Měli by patřit k těm slabším týmům. Je dobře, že je máme od úvodu pod sebou. Teď přijede Děčín, to bude mnohem silnější tým,“ uvědomuje si hrající kouč Stadionu Daniel Tvrzník.

Slaný – Litoměřice 1:5 (0:1, 0:3, 1:1). Branky: 58. Novák – 12. Hudec (Patzenhauer), 24. Horejsek (Petrus), 27. Gottfried (Hudec), 39. Hudec (Bauer), 50. Kuda (Patzenhauer).

Litoměřice: Volke – Hillmich, Kuda, Kolbaba, Opluštil, Musílek, Jakl, Žák – Hudec, Patzenhauer, Bauer, Zámečník, Tvrzník, Gottfried, Mišaga, Petrus, Horejsek, Drábek, Veverka, Kampf