LITOMĚŘICE - Co všechno tomu předcházelo prozradil Deníku hrající trenér Daniel Tvrzník.

Převod práv na II. ligu proběhl docela narychlo. Kdy se uskutečnila první jednání?
Nějaké náznaky už jsme měli delší dobu, ale první konkrétní jednání s Teplicemi proběhlo před týdnem v sobotu, v neděli jsme dořešili všechny poslední podrobnosti převodu a v pondělí se podepisovala smlouva. Bylo to rychlé, nestihli jsme si domluvit ani žádný zápas, trh hráčů už byl také hodně probraný. Na poslední chvíli jsme museli ještě posílit. Snažil jsem se do týmu přivést hráče, které znám a nebo na ně mám dobré reference. Samozřejmě se nebráníme posilování v průběhu sezony.

Nebyl to risk?
Určitě trochu ano, ale všechno jsme promysleli. Navíc v žákovských kategoriích máme delší spolupráci s extraligovým Ústím, které samozřejmě chtělo, aby II. liga zůstala co nejblíž. Teplice měly určitě nabídky i z jiných koutů republiky, ale nakonec i ony se přiklonily k tomuto názoru, takže jsme byli osloveni. Zvážili jsme pro a proti a nakonec kývli.

Postoupit do II. ligy jste ale chtěli tak jako tak, nebo ne?
Přesně tak. My jsme chtěli hrát letos o postup, takže rozpočet byl i tak trochu navýšený. Spočítali jsme si, kolik by nás tak zhruba stála sezona v přeboru i s kvalifikací a kolik sezona ve II. lize. Přihlíželi jsme i k hráčskému kádru, ale nakonec převážilo hledisko, že postavíme konkurence schopný mančaft.

Z toho loňského už ale někteří hráči budou chybět.
Skončil Würtherle, Gudera, Šilhavecký, zdravotní problémy trápí Švece, těsně před začátkem přípravy na ledě se zranil loňský kapitán Karel Hamr, který si zlomil kotník.

Přípravných zápasů jste mnoho nesehráli.
To je náš největší problém, máme velké manko co týká přípravy a zápasů. Na ledě jsme začínali kolem 20. srpna, odehráli jsme jen jeden zápas ve Velkých Popovicích. Navíc v sestavě, která byla diametrálně odlišná od té, která nastoupí ve Slaném. Z toho manka mám trochu obavy. I proto jsme se posilovali nejen o litoměřické odchovance, ale i o zkušené hráče, kteří nám pomohou zvládnout především ten začátek soutěže. Ještě než něco natrénujeme a přijde zápasová praxe. Velkou oporou by měl být Martin Volke, který bude podle mého nejlepším gólmanem ve II. lize. Fanoušci v Litoměřicích se mají na co těšit, předvádí v bráně neskutečné věci. Věřím, že to několikrát zavře úplně, takže gólů tolik dostávat nebudeme.

S jakým umístěním budete spokojeni?
Jediným cílem je záchrana, nemáme ambice na horní polovinu tabulky, to opravdu ani náhodou. Hodně nám napoví už první zápas ve Slaném, protože domácí podle kádru i mých informací by mohli patřit k našim soupeřům v boji o udržení.

Tam druhého nováčka z Roudnice nezařazujete?
Já bych Roudnici nepodceňoval, sice výsledky v přípravě nebyly přesvědčivé, ale co vím, tak odehrála většinu zápasů bez tahounů loňské sezony.

Těšíte se na tato střetnutí?
Derby budou pro fanoušky z regionu určitě hodně zajímavá.

Kdy budete hrát víkendová domácí utkání?
V neděli od 17 hodin. Budeme tak mít šanci využít nabídky na střídavý start juniorů Ústí, kde máme několik odchovanců. Věříme, že II. liga bude větší výzvou pro litoměřickou veřejnost, pro firmy, podniky. Doufáme, že nám nějakým způsobem pomůže i město. Už z toho důvodu, že letos poprvé obsazujeme všechny mládežnické kategorie, což je nějakých 180 dětí, které každý den využívají ledovou plochu. A to je velká finanční zátěž.

Když jsme u financí, kolik stála II. liga? Spekuluje se o sumě 300 tisíc.
To bych nechtěl komentovat. Dohodli jsme se s Teplicemi, že částku nezveřejníme.

Kdo tvoří tým?
Brankáři Volke, Liegert, Šembera a Koblischke. Obránci Kuda, Hillmich, Jakl, Žák, Šindela, Kolbaba a Opluštil. V útoku jsou připraveni Patzenhauer, Hudec, Bauer, Gottfried, Zámečník, Horejsek, Petrus, Svoboda, Drábek, Kampf, Mišaga, Tvrzník, Hříbal, Veverka a Karel Hamr.