Roudnice – Kolín 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

V první třetině se aktivnější hosté dostali v 17. minutě do vedení Taragelem. Roudnice srovnala ve druhé části Zenkem, ale po střele Šebesty z 35. minuty vedl znovu Kolín. Ztráta koncentrace několik vteřin před koncem třetiny přinesla třetí branku v domácí síti. Na rozdíl tří gólů odskočili hosté v 54. minutě při přesilovce pět na tři, ale o chvíli později snížil v početní výhodě střelou od modré Kosejk. Necelé dvě minuty před koncem vykřesal naději na srovnání Vaněček, ale další branky v kolínské síti se už diváci nedočkali.

„Měli jsme šance na vyrovnání, ale také soupeř mohl dát další góly. Je třeba přiznat, že nám dobře zachytali oba gólmani. Kolín se představil jako tvrdý, fyzicky vyspělý tým. Ani my jsme nehráli špatně, ale hosté měli zatím nejlepší mužstvo, se kterým jsme se utkali,“ přiznal Kolínu kvalitu domácí kouč Zbyněk Pour. Jeho sveřenci pobývali až příliš často na trestné lavici.

„Bylo to i tím, že rozhodčí to absolutně nezvládli. I proto nedohráli vyloučení Šrek a Žemlička. Byly na ně fauly, které sudí nepískali. V poslední třetině jsme zahráli asi nejlíp, soustředili jsme se na hru, nevšímali si výroků rozhodčích. Tak by to mělo být i jindy.“
Dnes (čtvrtek) sehraje Roudnice další přípravné utkání na ledě Děčína.

Branky: Zenk, Kosejk, Vaněček – Taragel, Šebesta, Grill, Pelán.
Roudnice: Davídek (31. Kareš) – Šrek, Strycharz, Kosejk, Černý, Tůma, Zenk, Woš – Mouka, Novák, Žemlička – Hanzl, Zuziak, Janus – Vaněček, Hnátek, Vágner – Tintěra, Pištěk, Holíček.