Kolín – Roudnice 6:1 (1:0, 0:1, 5:0)

Hostům nevyšel úvod, už ve druhé minutě dostal Kozly do vedení tečovanou střelou Taragel. Hosté sázeli na defenzivu a další branku ve své síti už nepřipustili. Naopak těsně před koncem druhé třetiny se po přihrávce Kosejka prosadil Mouka – 1:1. Rozhodnutí tak přinesla až poslední část, ve které Roudničtí doplatili na častá vylučování.

„Domácí byli hokejovější, ale my jsme dobře bránili. Až v poslední třetině jsme propadli. Trochu se to porvalo, někteří hráči dostali tresty do konce, někteří se zranili, takže z pěti beků a tří kompletních útoků toho mnoho nezbylo. Měli jsme pak na střídání dva tři hráče, to se muselo projevit,“ říkal po duelu kouč Roudnice Zbyněk Pour.

Z přípravných výsledků (Roudničtí zatím vyhráli jen s Jabloncem) nedělá předčasné závěry. „Je to stále jen zkouška hráčů, kdo na to bude mít, kdo ne. Pořád ještě nejsme zcela kompletní, to bychom měli být někdy v příštím týdnu. Kolín byl třeba teď lepší, ale myslím, že u nás by pak nevyhrál. Ale příprava je důležitá i v tom, že si snad hráči konečně uvědomí, že ve II. lize je každé oslabení hodně znát a nebudou se nechávat tak často vylučovat.“

Roudnice zkouší mladé hráče (např. Kareš), ale i mnohem zkušenější. V Kolíně patřil k těm lepším Kosejk (46). „Je to bývalý extraligový hráč, teď hrál delší dobu II. ligu v Nymburku. Uvidíme, snad se dohodneme. Určitě by se nám hodil,“ přiznává Pour.

Roudnice sehraje další přípravný duel v úterý 4. září od 18 hodin na svém ledě proti Kolínu.

Branky: 2. Taragel, 51. Kubiška, 46., 54. a 56. Miška, 59. Pomíchálek – 40. Mouka.
Roudnice: Davídek (30. Kareš) – Kosejk, Černý, Strycharz, Mouka, Zenk – Sailer, Zuziak, Vaněček – Novák, Pour, Hanus – Pištěk, Hnátek, Holíček.