„Byli jsme lepší v činnosti jeden na jednoho i v obraně. Víme, že síla soupeře je v rychlém útoku. K tomu, abychom mu na tuto činnost nedali prostor, je potřeba proměňovat šance a nedělat jednoduché chyby. A to se nám naštěstí povedlo,“ pochvaloval si.

„Splnili jsme tak základní cíl, všichni hráči odvedli velmi dobrý výkon. A věřím, že nás to znovu povzbudí, protože jsme porazili soupeře jako je Dukla vysokým rozdílem a navíc jsme si ani nevybrali žádnou hluchou pasáž,“ dodal viditelně dobře naladěný lodivod.

Hokejisté Stadion Litoměřice ilustrační
Třetí vítězství v řadě udrželo Litoměřice na bronzové pozici

Podobně viděl duel také pivot Lovců Patrik Stach. „Věděli jsme v čem tkví síla soupeře. Věděli jsme o obrovské síle Dukly v rychlém útoku i ve hře jeden na jednoho a oboje se nám podařilo eliminovat,“ líčil po skončení utkání. „Za nás panuje obrovská spokojenost se stoupající tendencí naší hry v posledních zápasech a chceme v tomto duchu pokračovat i nadále.“

Lovosičtí díky dvoubodovému zisku poskočili na pátou příčku, o jediný bod za Pražany. V příštím kole nastoupí opět na domácí palubovce, v sobotu přijede k třaskavé bitvě lídr z Plzně.

Házená, extraliga:
Lovosice – HC Dukla Praha 33:24 (20:13).
Nejvíce branek: Hniďák 8, Motl 7, Kupa 5/3 – Tonar 4/3, Dokoupil 4, Krušberský 3.
Rozhodčí: Friedel – Kučerka. Sedmičky: 4/3 – 7/4. Vyloučení: 6:2. ČK: 0:1. Diváci: 467.