Klub už dříve oznámil příchod pravého křídla a odchovance Zubří Bohdana Mizery, nyní míří na sever Čech na post pravé spojky pětadvacetiletý gruzínský reprezentant Giorgi Arvelodi Dikhaminjia. Ten má zkušenosti mimo jiné i z evropských pohárů, podílel se také na senzačním postupu Gruzie na nadcházející Mistrovství Evropy 2024.

„Kdo trošku sleduje házenkářské dění ví, že Gruzie si splnila svůj velký sen a kvalifikovala se na Mistrovství Evropy, které se bude konat v lednu 2024 v Německu. Giorgi byl součástí tohoto úspěchu a jsem rád, že jsme se dokázali rychle domluvit na podmínkách spolupráce,“ řekl sportovní ředitel lovosického klubu Jan Landa.

„S odchodem Tima jsme hledali vhodného hráče, který by nám doplnil pravou stranu na postu spojky. Giorgi je typově jiným hráčem než byl Tim, jeho velkou předností bude jeho silová vybavenost, kterou nám pomůže nejen v útočné ale i v obranné fázi,“ dodal na adresu hráče, který působil v gruzínské Samtredii, v Makedonii, a poslední dva roky v německém TSG Lubbenau.