Poprvé jste prohráli zápas na zimním stadionu před domácím publikem, proč? Podle mého názoru se vám nedařila kombinace obrany s brankářem, souhlasíte s tím?
Bylo to tak. My jsme to prohráli v obraně a v produktivitě útoku. Obrana s brankářem se nám bohužel nepotkala. Když se dobře bránilo, tak přesto jsme dostali branku skoro ze všeho, a když nám zachytal gólman, tak jsme zase nedokázali to proměnit v útoku.

Co říkáte na výkony posil Adamíka, Horáka a Hnidáka?
Artur Adamík si sype popel na hlavu sám. Já věřím, že bude do dalších zápasů ještě důležitým článkem našeho týmu. To samé platí u zbylých dvou. Doufám, že nám to příště víc sedne.

Na zimní stadion jste se přesunuli v úterý, jak probíhala příprava na Plzeň?
Příprava byla trochu důkladnější, jelikož to byl první zápas. Ten čas připravit se na to byl. Plzeň dlouhodobě hraje stejný herní systém, jak v obraně, tak v útoku. Řekli jsme si co a jak, ale bohužel to nebylo vidět na palubovce.

Nebyl trochu risk dát do A týmu pět hráčů z dorostu? A máte vyhlídnuté nějaké další hráče z vaší mládeže?
Téma letošního házenkářského festivalu bylo „Věříme v budoucnost“. Byly tu zmiňované dorostenecké složky a mladší, starší žáci. Ten potenciál v Lovosicích je, my tohle chceme dělat. Máme v mládeži spoustu zajímavých hráčů. A jestli to byl risk? To si nemyslím.

Lovce čeká těžké utkání v Prešově, jak se na něj budete připravovat?
Jdeme zápas od zápasu. Přiznám se, že v tuto chvíli vůbec nemám ponětí, jak Prešov hraje. Teprve se na něj budeme dívat. Zjistíme, jaký hrají herní systém. Pojedeme tam s čistou hlavou.

Jak trenér připravuje mužstvo na to, že je čeká fantastická kulisa?
Na to se připravit nedá. Já jenom řeknu, že obrovské poděkování patří lidem, kteří se na tom podílejí.

Neměl jste chuť nastoupit?
Ne neměl, já klukům věřím.

Co se dá říct k výbornému výkonu Tima Bogdaniče?
Ten předvedl hodně kvalitní výkon. Jinak každý z našich hráčů měl svou slabší chvilku.

Tento zápas byl obrovskou propagací házené, neměli by něco podobného uspořádat i jiné týmy?
Budeme jenom rádi, když na to někdo naváže.

V létě jste se oženil, Vaše manželka čeká druhé dítě, bude to těžké skloubit s trenéřinou? Například Jan Landa skončil jako trenér z podobných rodinných důvodů…
Pro moji manželku je to těžké a teď to bude těžké dvojnásob, ale v rodině mám podporu. Snížil jsem si úvazek ve škole, kde učím. Uvidíme, co bude do budoucna, třeba dostanu padáka a nebudu muset řešit svou rodinnou situaci (smích).

AUTOR: JAKUB VÍTEK