„Kopřivnice dnes byla lepší ve všech aspektech hry a jednoznačně v utkání dominovala. I když jsme hráče upozorňovali, vůbec jsme si nenastavili hlavu na to, jak to dnes bude probíhat, a zápas jsme nezvládli," zklamaně přiznal Roman Jelínek, trenér hostů. „Kopřivnice je hladová, o medaili hraje po strašně moc letech," připomenul kouč Lovosic devětadvacetileté čekání kopřivnických házenkářů na cenný kov. Poslední získal tým pod vedením trenéra Jiřího Nováčka v roce 1995.

O první gól do sítě Lovosic se ve 2. minutě postaral Jan Polcar, který až do konce střelecky táhl Kopřivnici za vítězstvím. Soupeři nasázel celkem deset branek, což bylo nejvíc v celém utkání. Lovosický Jan Kupa se prosadil osmkrát, z toho třikrát ze sedmimetrových hodů.

Kalich aréna v Litoměřicích hostila šermířský turnaj.
OBRAZEM: Šermíři si pochvalovali zimní stadion, Dvořáková se blýskla bronzem

Domácí s podporou čtyř stovek skvělých fanoušků v prvním poločase vedli až o sedm branek, nakonec ho vyhráli 14:10. A na vítězné vlně pokračovali i po přestávce, svůj náskok navýšili až na devítibrankový rozdíl. Hosté navíc po červeně kartě za faul přišli o Patrika Stacha.

„Nejdůležitější věc zápasu byla, že jsme hráli jako tým a bojovali,“ radoval se kopřivnický pivot Edwin Brito Benitez na facebooku klubu z vítězství.

„Jsme rádi, že jsme dnes utkání zvládli. Jet za stavu 0:2 do Lovosic by nebylo úplně ideální," připomenul kopřivnický David Lefan, pokračování série o bronz ve středu 22. května v hale Lovců. „Měli jsme dnes jednoznačný cíl, šli jsme si za tím od 1. minuty. Byli jsme nastavení v hlavách, před takovou atmosférou fungovala obrana, brankáři a v útoku to bylo taky dobré," poděkoval fanouškům za podporu.

„Propadli jsme ve všech herních činnostech. Musíme to hodit za hlavu, připravit se na třetí zápas doma, kde chceme zvítězit a získat mečbol. Nezastírám, že bych chtěl slavit v Kopřivnici a už nehrát víc zápasů," přál by si lovosický Jiří Motl ukončit sérii v sobotu 25. května v hale ZŠ Emila Zátopka.

„Určitě se s tím popereme, aby tady neslavil," slíbil kopřivnický trenér Tomáš Sklenák soupeři. „Dnes nám to sedlo, na to musíme navázat. Děkujeme divákům a hlavně béčku, které nám v rohu dělalo perfektní kulisu," ocenil podporu v hledišti.

„Bude to boj, v základní části jsme skončili třetí a čtvrtí, to něco znamená. Myslím si, že teď je to o malých chybičkách," dodal bývalý reprezentant a úspěšný kouč Kopřivnice. „Kluci mají po skoro třiceti letech šanci uhrát cenný kov. Musí bojovat tak, jako dneska i venku. Když nechají na hřišti zase všechno, vyjde to," věří svým svěřencům Tomáš Sklenák.

V případě nerozhodného stavu 2:2 by o zisku bronzových medailí rozhodl pátý duel ve středu 29. května v Lovosicích.

Extraliga házenkářů – série play-off o 3. místo:

KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Lovosice 35:28 (14:10)

Branky Kopřivnice: Polcar 10, Hanus 7, Střelec 5, Doležel a Brito Betizet po 3, Petřík 2, Zima, Gřes, Lefan a Bukovský po 1, Ošmera 1/1.

Nejvíc branek Lovosic: Kupa 8/3, Dichaminžia 6, Chotěborský 4.
Rozhodčí: Beňuš a Uhlíř. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 5:5. ČK: Stach (Lovosice). Diváci: 418. Stav série: 1:1.