Lovci promrhali tříbrankový poločasový náskok, což se jim tentokrát, na rozdíl od druhého domácího duelu, stalo osudným. Soupeř totiž sedmičkou v poslední vteřině zápasu srovnal na 32:32 a v téže disciplíně pak rozhodl, když jediný, kdo neproměnil, byl v páté sérii hostující Dichaminžia.

"Dnešní hodnocení je jednoduché. Zubří hrálo o život a hrálo play-off, zatímco my jsme ho tentokrát nehráli. Nasazení týmů bylo úplně odlišné, což je pro mě malinko znepokojující. Určitě si k tomu něco řekneme a vrátíme se zlepšit herní projev, který jsme tu dnes zanechali tak, abychom odjeli s cílem, pro který jsme si do Zubří přijeli," uvedl po zápase trenér Severočechů Roman Jelínek.

Basketbalisté Slavoj Litoměřice ilustrační
Dolehla na nás nervozita, přiznal Eisner po postupu. Slavoj teď čekají Sokoli

"Vidím to podobně, jako trenér. U domácích bylo větší nasazení, přesto jsme si ale dokázali vypracovat tříbrankový náskok do půle. Stejně jako ve druhém utkání doma jsme o něj ale brzy přišli a pak se to do konce zápasu tahalo. Měli jsme tam ještě jednu šanci na to, abychom odskočili na dva góly, ale místo toho jsme udělali technickou chybu, Zubří srovnalo a pak už přišly sedmičky, které jsou vabank," přitakával jeden z nejzkušenějších Lovců Jiří Motl.

"Zítra začíná nový zápas za stavu 0:0 a nebudu zastírat klubový cíl, kterým je postup do semifinále, tudíž zde budeme chtít vyhrát," dodal.

Házená, extraliga, čtvrtfinále, 3. zápas:
HC ROBE Zubří – HK FCC Město Lovosice 38:37 (16:19)
Nejvíce branek: Kyryljuk 8, Bajer 7/3, Mika 6/1 – Kupa 9/5, Chotěborský 9/2, Dichaminžia 6.
Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 8/7 – 11/9. Vyloučení: 4:2.
Stav série: 1:2.