Nové dlouhodobé smlouvy s klubem podepsala trojice spojek Jan Kupa, Jaroslav Trkovský a Marek Hniďák. Trojice, která patří mezi stěžejní hráče Lovců a mezi nejlepší střelce týmu aktuálně probíhající sezóny.

„Podpisem tohoto tria potvrzujeme naší strategii udržet tento celek co nejvíce pohromadě. Chceme stavět na dravých motivovaných mladších hráčích, kteří mají chuť se zlepšovat a nasávat rady od trenérů a zkušenějších spoluhráčů. Všichni tři tyto předpoklady splňují,“ okomentoval prodloužení smluv sportovní ředitel klubu Jan Landa. „Velmi si vážím toho, jak s námi hráči o nových smlouvách jednali. Jednání byla konstruktivní a smysluplná," dodal.

Jaroslav Trkovský začínal s házenou v Lounech. Do Lovosic přišel do kategorie mladšího dorostu (2016/2017), o dva roky později se ještě jako starší dorostenec objevil už v extraligovém celku, kde působí pátou sezónu. Jan Kupa přišel z Nového Veselí a stejně jako Trkovský je v extraligovém týmu pátým rokem. Marek Hniďák je teprve předsezónní posilou Lovců, ale jeho výkony si již vysloužily jednání a především uzavření nové smlouvy na další sezóny.

Jan Hrdlička
Hrát proti týmům z Ligy mistrů je zážitek, hlásí jediný lovosický cizinec

To, že, nejen, na těchto hráčích chceme stavět v dlouhodobém horizontu, potvrzuje i ředitel klubu Vojtěch Srba: „V klubu se snažíme o koncepční práci s dlouhodobou vizí. To potvrzují i prodloužení smluv s trojicí hráčů. Chceme i nadále budovat tým s těmi nejvyššími ambicemi. Jsem rád, že se podařilo smlouvy podepsat, protože i to dokazuje, že jsme jako klub schopni vytvořit a především plnit podmínky tak, aby byli hráči v Lovosicích spokojeni.“

„Honza Kupa je jako naše hlavní střední spojka je naším mozkem a dirigentem celé útočné hry a mám velkou radost, že jsme se spolu domluvili na dalším pokračování. Perfektně zapadá do našeho systému hry a na hřišti plní přesně to co se od něj vyžaduje. Má v sobě velký potenciál a věřím, že v následujících letech jeho výkonnost ještě hodně poroste. Trkovský je naše hlavní útočná zbraň a i přes svůj velmi nízký věk má v extralize odehráno již několik sezon. Cením si jeho touhy neustále se zlepšovat a věřím, že pokud mu vydrží zdraví, ještě nám toho v lize hodně ukáže. Marek Hniďák si nejen svým přístupem v tréninku, ale i výkony na hřišti velmi rychle řekl o prodloužení smlouvy. Předčil moje očekávání jak v útočné, tak zejména v obrané fázi, kde dokáže velmi dobře pracovat se svou výškou. V neposlední řadě zapadl velmi rychle do kolektivu a spolupráci s ním si pochvalují jak hráči, tak trenéři," řekl k prodloužení smluv sportovní ředitel klubu Jan Landa.