„Naším cílem bylo přivézt do Lovosic ještě jednoho hráče. Ideálně takového, který umí bránit na středním bloku, tedy pozici 3 nebo 4 a ještě k tomu přetáhnout rychlý útok. Danylo všechny tyhle parametry spojuje a ještě jako bonus je velmi dobrý v postupném útoku. Je to klasická střelecká spojka," uvedl ředitel klubu Jan Landa.

21letý Danylo Khaian, narozený v ukrajinském Smolinu, podepsal v Lovosicích víceletý kontrakt. 190 cm vysoký a 88 kg vážící hráč bude působit na postu levé spojky a rozšíří tak konkurenci na tomto postu, kde Lovci převážnou část sezóny postrádali reprezentanta Jaroslava Trkovského.

Poslední dvě sezóny působil Danylo v týmu Tatranu Prešov, se kterým získal jeden mistrovský titul a jedno stříbro v domácí soutěži. Zároveň s Tatranem nastoupil v zápasech evropských pohárů EHF včetně dvojzápasu 2. kola Evropského poháru právě proti Lovosicím.

„Přicházím po výborné sezóně v Prešově, kdy se nám podařilo se po roce znovu získat titul. V české lize již mám něco odehrané a podle mě je o něco kvalitnější než ta slovenská. Pamatuji si na zápasy i proti Lovosicím, byly to těžké zápasy. Jsem rád, že Prešov českou Extraligu hrál a mohl jsem tak získat nějaké zkušenosti. Na první sezónu v Lovosicích se velmi těším. Podle mě jsou Lovosice velmi kvalitní tým, kde může mladý hráč zase o něco vyrůst a já doufám, že se ukážu v co nejlepším světle. Chci dokázat trenérům i fanoušků, že jsem sem přišel udělat maximum a že chci hrát," uvedl Danylo Khaian.