Lovosičtí házenkáři už pomalu začínají zapomínat, kdy naposledy prohráli. Lovci šlapou jako dobře promazaný stroj. Ve Frýdku-Místku si připsali už dvanáctou výhru v řadě! Domácí házenkáře složili jasně rozdílem deseti branek 39:29 (19:15).

„Předpokládal jsem, že se tady bude hrát šedesát minut na krev a že rozhodne pár gólů pro jeden nebo druhý tým. Předvedli jsme perfektní výkon, udrželi jsme koncentraci po celých šedesát minut a šlapali jsme do toho pořád stejně. Výborný výkon předvedlo celé družstvo. Nikdo dneska nepropadl. Všichni hráli tak, jak si představujeme,“ uvedl po zápase šťastný trenér Lovosic Roman Jelínek, který se mohl v útoku opřít o devítgólového křídelníka Chotěborského a spojkaře Hniďáka, který vsítil sedm branek.

Severočeši si po prvním poločase vypracovali čtyřbrankový náskok, který ve druhém poločas strojově navyšovali a chvílemi přecházeli do exhibice.

„Prezentovali jsme se výbornou obranou podpořenou Arturem Adamíkem v bráně. Byli jsme lepší v obraně. Vyhrávali jsme souboje jeden na jednoho. Dokázali jsme se prosazovat v útoku. Soupeře pak láme, když se nedokáže několikrát za sebou prosadit v útoku. Z toho jsme těžili,“ doplnil Jelínek.

„Čtyřbrankové manko bylo ještě pro nás hratelné. Druhý poločas byl ale z naší strany katastrofální. Podali jsme odevzdaný výkon bez nasazení, bez emocí. Lovosice dominovaly, byly rychlejší, agresivnější, předčily nás ve všech směrech. Je mi to moc líto a mrzí mě, že jsme se prezentovali takovým výkonem. Po Kopřivnici jsme si určité věci vyříkali. Čekal jsem nějakou reakci, ale dnes to bylo ve druhé půli ještě horší než proti Kopřivnici. Takto se nechceme a nesmíme prezentovat,“ zdůraznil frýdeckomístecký Daniel Valo. Lovosice se tak dál drží na špičce elitní házenkářské soutěže.