Více přitom bylo dobrovolných hasičů v této obci ještě před deseti lety – 33. V současnosti je členy sboru 24 lidí, polovina z nich tvoří dvě družstva výjezdové jednotky. Výhodou jistě je, jak říká její velitel Štefan Salát, že dva z hasičů jsou profesionálové.

Mladí muži z jednotky se věnují i požárnímu sportu a mohou se pochlubit medailovými úspěchy na okrskových soutěžích.

Letos byli druzí na soutěžích O pohár starosty v Měrunicích a v Klapém, třetí v Libčevsi na Lounsku, která je takříkajíc přes kopec. „Kdysi jsme měli i družstvo žen, ale rozpadlo se,“ připomíná Štefan Salát.

K dispozici má jednotka se zařazením v JPO III cisternu LIAZ, s nímž byla nasazena během povodní v roce 2002 v zatopené lovosické Lovochemii. „Tehdy to odnesla zlomeným rámem, polámanými péry a proraženou pneumatikou. Všechno jsme si tehdy museli hradit sami,“ říká Štefan Salát, který je velitelem jednotky od roku 2000 a se starostováním sboru začínal už v roce 1989.

Třebívličtí hasiči mají na svém kontě v letošním roce 6 výjezdů k požáru a dva k hořícím vozidlům. Loni vyjeli celkem sedmkrát.

Rádi by získali modernější výstroj. „Zásahové oděvy a dýchají přístoje jsou drahé. Nejlevnější boty, které používají profesionálové, stojí šest tisíc korun,“ povzdychl si nakonec starosta a velitel SDH Třebívlice.

Kozlův počin SDH Třebívlice ZDE!