Ve veškeré činnosti patřil k nejlepším v okolí. Alespoň to vyplývá z nejstarších záznamů, dokládajících historii sboru, kterých se však bohužel mnoho nedochovalo.

V roce 1947 bylo ve sboru přihlášeno 27 členů, o sedm let později, v květnu 1952 se rozhodlo o stavbě nové hasičské zbrojnice.

Po roce 1989 se snaží noví členové navázat na zašlou slávu svých předchůdců. Daří se jim to s většími i menšími úspěchy. Několikrát i sbor v obci fungovat přestává.

V roce 1998 se ale začíná objevovat nová generace. Tento sbor čítá teprve osm činných členů, ale základna se postupně začíná rozšiřovat.

Na hasičských slavnostech v roce 1998 v Litoměřicích předvádí sbor svou čtyřkolovou koněspřežnou stříkačku z roku 1905, která se zachovala v původním stavu. V roce 1999 sbor poprvé obsazuje 1. místo na soutěži v požárním útoku ve Štětí, která je obsazena špičkovými družstvy.

V požárním sportu družstva válejí

SDH Chrášťany se v posledních letech stal v požárním sportu pojmem. V prestižní Kruškohorské lize (KL) hasiči a hasičky pravidelně obsazují přední místa. Muži byli v KL nejlepší v roce 2006, ženské družstvo, které vzniklo v roce 2000, bylo v následujících letech úspěšnější ještě více.

KL vyhrálo v letech 2004, 2007, 2008 a letos v ní skončilo na druhém místě, když jim na vítězné ženské družstvo SDH Hrobce chyběly jen 4 body. Muži v letošním ročníku KL obsadili celkově 4. místo.