Slavnostního předání do provozu se účastnili zástupci města Terezín, starosta města René Tomášek, tajemník Robert Czetmayer, zástupce zhotovitele firmy THT Polička, obchodní ředitel Martin Baláš, ředitelka základní školy Terezín Štěpánka Šnajdrová, starostka obce Keblice Naděžda Štětinová, Milan Nekolný za Sbor dobrovolných hasičů Terezín, zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru Litoměřice Lukáš Kébrt a okresní starosta Sboru dobrovolných hasičů Ivo Šach.

Slavoj Litoměřice - Basket Košíře, I. liga 2019/2020
FOTO: Šance na skupinu A1 ještě žije, Slavoj doma rozstřílel Košíře

Po slavnostních projevech došlo zástupcem firmy THT k předání symbolického klíče od vozidla a věnování starostovi města Terezín a ke slavnostnímu přípitku. Automobil byl pořízen za finanční pomoci Místní akční skupiny České středohoří, kterou zastupovala předsedkyně správní rady Alena Vacková a Nadace Agrofert, kterou zastupovala ředitelka Nadace Zuzana Tornikidis.

V domově pro mentálně postižené den po požáru stále pracovali policisté a hasiči. Na snímcích jsou starostka obce, dobrovolný hasič z Vejprt, který byl na místě jako první a vedoucí domova.
Přeživší požáru ve Vejprtech domov opustit nechtějí. Jeden bojuje stále o život