Velmi dobrá technika

Svědčí o tom nejen to, že jejich technika je srovnatelná – samozřejmě i díky velké podpoře obce – také s některými profesionálními sbory, ale že s přehledem zajišťují službu na poli požární ochrany pro sousední Velemín, tedy obec mnohonásobně větší.

V neposlední řadě svědčí o jejich nevšedním zápalu vlastní webové stránky, které by jim mohli závidět i profíci. I díky tomu, že Velemínem prochází frekventovaná mezinárodní silnice E55, jsou hasiči z Chotiměři dlohodobě v plné permanenci.

Dvanáct lidí pro výjezdy

„V současné době má sbor šestnáct členů a dvanáct z nich je ve dvou výjezdech. Z techniky je k dispozici LIAZ 124 – ta je po opravě jako nová – vůz Tatra 148 a Volkswagen Transporter, který je nyní v opravě. Teď se na něm dávaly dohromady podlahy,“ říká starosta Sboru dobrovolných hasičů v Chotiměři Jan Rejzek.

Pokud se chcete o činnosti SDH Chotiměř dozvědět více, nejděte si jeho webové stránky. Stojí opravdu zato.

Chotiměřští hasiči nechabějí u žádné větší akce a úzce spolupracují s vedením obce. Takže počinů, kromě výjezdů k nehodám a požárům, mají za sebou v tomto směru nespočet.

V loňském roce se výraznou měrou podíleli například na oslavách 780 let od první písemné zmínky o jejich obci, které byly spojeny s Dětským dnem. Pochopitelně pořádají každoročně i své tradiční plesy.

PŘÍBĚHY DALŠÍCH DOBROVOLNÝCH HASIČSKÝCH SBORŮ NAJDETE ZDE!