Do přestávky se však v koncovce mnohem víc činili hosté. Po ní se hra sice vyrovnala, ale domácím v pokratickém azylu nebylo gólově přáno.

Výčet šancí z prvního dějství? Už v páté minutě odcentroval zleva Lesniak. U delší tyče nejvýše vyskočil Osumanu a trknul přesně. Gólman Juska prokázal i ve svých pětačtyřiceti obdivuhodný reflex. Nedlouho poté se snažil revanšovat agilní středopolař ASK Macháček. Jeho technický pokus se mezi tyče nevešel. Oko bere. Tedy 21. minuta mohla přinést Žateckým vedení. Nicméně proti Juskovi ani exligista Rosendo neuspěl. Chvíli po něm chtěl složit koncovkový reparát Osumanu. Opět perfektním výběrem místa. Naběhl si na Klasnův přetažený centr na zadní tyč. I protentokrát však hlavičkoval mimo.

Po půl hodině hry se mohli hosté konečně prosadit. Vlkův centr za obranu řešil Bešík trknutím přes celou bránu. Stoper Stejskal stál ovšem v tom zlomku sekundy na správném místě. Poslal pohotovým odkopem balon do bezpečí. Zmíněná varování v útočné kvalitě se musela přece jen odrazit do skóre. Stalo se v 33. minutě. To po kombinaci tří z první zakončoval z gólové parkety Vávra (0:1). Poté se probrali směrem dopředu i lovosičtí borci jmenovitě Bukač, Banda a zejména Valenta. Ani jednomu ovšem nebylo srovnání kroku dopřáno přičiněním dalšího exligisty v dresu FK brankáře Zaťka.

Po přestávce se hostitelé snažili smazat manko. Dostali se do několika slibných herních situací. K zakončení chyběl krok, dva, nebo přišel včas blok žateckých zadáků.

Co čert nechtěl. Po jednom z protiútoků se dostal za lovosickou obranu Osumanu. Zákrok na hraně posoudil sudí jako penaltový. Sám „postižený" namířil v pravé tyčce zcela přesně. Juskovi však chyběla k úspěšnějšímu zákroku dlaň.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Zklamaní byli po víkendovém divizním duelu fotbalisté ASK Lovosice, kteří v Pokraticích podlehli Žatci 0:2. „Jedna věc je snažení, druhou trocha nezbytného štěstíčka. Bohužel zatímco soupeř dokázal své šance zužitkovat, my nikoliv," posteskl si právem trenér ASK Pavel Doležal.

„Co dodat k epilogu ročníku? Snad to, že si myslím, že odvážíme tři body po zásluze. Zejména v prvním poločase jsme byli lepším týmem," notovali si svorně hostující gólman Zaťko s koučem Pavlem Koutenským.

Lovosice - Žatec 0:2

• Branky:33. Vávra, 78. Osumanu z pen., ŽK 3:2, poločas 0:1, r. Simbartl, 80.

• Lovosice: Juska - Uka, Obrtlík, Stejskal, Hrdý (38. Krpeš) - Banda, Macháček, Kühnel (46. Malák), Beran - Valenta, Bukač.