Netrénovali, jen si prý v práci řekli co a jak, svaly posílili manuální prací. O vítězství ACZ (Aoyama Automotive Fasteners Czech, s.r.o.) rozhodla skvělá parta a pak také fotbalové zkušenosti. „Máme v mužstvu kluky ze Sulejovic, Malých Žernosek, Českých Kopist nebo Libochovic, hlavně ale pořád fungovala skvělá chemie. Nejtěžší byl zápas se Štětím o první místo. Stačila nám remíza, nakonec jsme na ni dosáhli. Celkově se nám turnaj moc líbil, atmosféra byla skvělá. Byli jsme poprvé a jsme rádi, že si ještě zahrajeme v dalším kole," usmíval se šťastný, ale poněkud vyčerpaný Matička, který v ACZ vyrábí závity na šroubech. „My děláme šrouby do aut, například BMW, Toyotě, Fordu. Práce máme dost, ani v téhle době si nestěžujeme."

Takhle to ve středu odpoledne vypadalo na fotbalovém hřišti v Travčicích: 

Zdroj: Deník/František Bílek

Vítězové dostali pohár, medaile a také jednu stránku v Litoměřickém deníku k prezentaci společnosti. A pochopitelně i možnost usilovat o další ceny; v celostátním finále lze vyhrát třídenní letecký zájezd na zápas vybrané prestižní fotbalové ligy.

Oči pro pláč zbyly po roce znovu druhému celku Mondi Štětí, a. s., který sice v celé soutěži neprohrál, na rozdíl od vítězů ale vyhrál jen čtyři zápasy.

Bronz bral tým TRCZ s.r.o., čtvrtý skončil loňský krajský vítěz Schoeller Křešice s r.o., páté bylo mužstvo Aqua S.P.P, s.r.o., poslední příčku obsadila Bohušovická mlékárna, a.s., která ve svém středu měla stejně jako loni Lucii Krchovou, jedinou ženu turnaje.

Metal Trade Comax, nejlepší tým prvního ročníku Zaměstnanecké ligy Deníku, na zájezdě do Říma
Zaměstnanecká liga Deníku: Hrál i Pospěch, odměnou pro šampiony byla Itálie

I ti, kteří skončili daleko v poli poražených, si ale povedený turnaj Zaměstnanecké ligy Deníku užili. „Pro nás super, i když jsme až pátí. My totiž zkazili los; na začátek jsme stáli, pak tři zápasy, ty jsme přepálili, a pak jsme v pauze vytuhli," usmíval se Aleš Pavlas z celku Aqua S.P.P., s.r.o., který byl složený z „nefotbalistů".

Celý podnik jako tradičně moderoval Michal Tůma. Původně se mělo hrát ve Štětí, nakonec se ale Zaměstnanecká liga Deníku narychlo stěhovala do Travčic, kde našla pohostinné prostředí.