Hostující útočník Honza Šikl tak zdárně dokonal důležitý obrat celého týmu mezi 33. a 59. minutou v zápase 12. kola přeboru Ústecka proti Vilémovu.

Do utkání nevstoupili hosté nejšťastněji. Sudí Janeček posoudil zákrok Matějky na Jágra jako penaltový a sám postižený nabídkou poslat SK STAP do vedení nepohrdl (1:0). Ještě hůře mohlo být pro hosty po další dvacetiminutovce. Buriánek osvědčil své zkušenosti a posadil balon na hlavu Vavrouška, ale ten naštěstí pro hosty trknul nad. Vzápětí odpověděl na druhé straně Hála. K vyrovnání došlo až ve 33. minutě, kdy se poprvé prosadil Šikl po akci stopera Novotného. Když už se chystaly týmy do kabin, byl to znovu litoměřický kanonýr, který po kombinací tří skóroval nad brankářem Loosem nechytatelným lobem.

Hned v úvodu druhého poločasu přilil do kalichu hořkosti hlavní sudí další nepříjemnost, když „přehlédl" faul na útočníka Tichého, což mohl potrestat Šikl. Prosadil se individuálně, aby vzápětí litoval, že mu přihrávka na volného spoluhráče nevyšla. Přesto se litoměřický útočník zanedlouho prosadil. Stalo se tak díky Novotnému, který prošel po levé straně, odcentroval a Šikl zkompletoval hattrick.

Ještě hůře mohlo být pro fotbalisty Vilémova v 63. minutě. Kombinaci Hála Šikl Dolejška zakončil posledně jmenovaný krásnou střelou. Loos však ukázal své brankářské umění. Koncert FK pokračoval i v dalších minutách, ve kterých se domácí brankář nenudil, ale přesto ještě dvakrát kapituloval. V 87. minutě si zahrál Novotný na Messiho, prošel přes tři hráče, položil si i gólmana a zvýšil na 4:1. Tečku za litoměřickou kanonádou udělal po ráně Rondoše do břevna Hranička.

„Jeli jsme do Vilémova s respektem, ne však s tím, že bychom se cítili předem poraženi. Chtěli jsme uhrát co nejlepší výsledek. To se mančaftu díky kolektivnímu výkonu podařilo," neskrýval radost šéf vítězů Radek Bania.

Vilémov - Litoměřice 1:5 (1:2) Branky: 5. Jágr  - 33., 45., a 59. Šikl, 87. M. Novotný, 90. Hranička, ŽK 2:1, ČK Čuda Tichý, r. Janeček, 160
Litoměřice: Divecký - Matějka, Svoboda, M. Novotný, Smetana - Rapavý (60. Hranička), Grunert, Dolejška (73. Císař), Hála (80. Čámský) - Tichý, Šikl (83. Rondoš).