„Sledovali ho půl roku, každý zápas. Ve hře byly i Mladá Boleslav a Teplice, ale ty nakonec od jednání odstoupily," prozradil člen představenstva FK Ústí Jiří Dušek.

Arma si díky přestupu přijde na slušnou sumu, přesnou částku ale vedení klubu prozradit nesmí. „Je to pro nás finančně zajímavé, mohu jen říct, že by částka pokryla přibližně deset až patnáct procent našeho rozpočtu," říká Dušek. Roční rozpočet A týmu Army je přibližně patnáct milionů korun.

Přestupem si ale polepší i mateřský oddíl Novotného, tedy FK Litoměřice. „Filipa jsme koupili z Litoměřic a měl ve smlouvě, že když bude hrát ligu, zaplatíme jim určitou částku," vysvětlil člen představenstva.

Novotný si o přestup řekl povedenými výkony v podzimní části Národní ligy. Za Armu v ní odkopal čtrnáct zápasů, vstřelil dva góly a podílel se tak na úspěšném tažení týmu, které vyneslo Ústečany až na pátou příčku.

„Já si myslím, že by Filipovi slušel ještě půlrok nebo rok ve druhé lize, Jihlava to vidí jinak. Máme s nimi ale dohodu, že pokud by se v přípravě neprosadil, vrátí se k nám na hostování. Stejně tady studuje školu a bude sem muset jednou za čas dojíždět. Takže uvidíme, jak dopadne v přípravě."

A jak reálně vidí jeho šanci na to, že se prosadí? „Bude to mít složité, Jihlava bojuje o záchranu a Filip je mladý hráč, který s tím nemá moc zkušeností. Pořád má ale větší šanci prosadit se, než by měl třeba v Mladé Boleslavi."

Filip Novotný: Je to pro mě další velký krok v kariéře

Ještě před dvěma lety nastupoval v krajském přeboru v dresu FK Litoměřice proti týmům jako Milešov, Horní Jiřetín nebo Sokol Březno. Na jaře si možná zakope proti Spartě, Plzni nebo Slavii. Dvacetiletý záložník Army Filip Novotný se totiž stěhuje do Jihlavy, v jejímž dresu by měl bojovat o záchranu v Synot lize. „Je to pro mě další velký krok v kariéře, vždycky jsem doufal, že si jednou zahraju ligu. Je to velká výzva," přiznává.

Jak se váš přestup seběhl?

Ozval se mi pan Bokša z Jihlavy, sledovali mě už dlouho. Podepsal jsem smlouvu na tři roky, vše proběhlo hladce.

Vaše kariéra připomíná pohádku, vždyť jste ještě před časem kopal krajský přebor…

To je pravda, hrál jsem za Litoměřice a měl střídavé starty do ústeckého dorostu. Pak jsem hrál divizi v Lovosicích a přestoupil do Ústí.

A teď budete hrát ligu…

No, uvidíme, jak dopadne příprava, která nám začíná 4. ledna. Chci se ale o místo v sestavě poprat.

Co vašemu přestupu říkali spoluhráči z Army?

Dávají mi najevo podporu, snad to myslí vážně (smích). Ne, fandí mi, jsou skvělí.

A budete fandit vy jim?

Budu. Mají dobře nakročeno. O postupu se tady nemluví, ale snad to kluci zvládnou.