Za Blšany na trávník vyběhli i Horst Siegl (1969) a Josef Němec (1972), kteří mladému mužstvu určovali taktiku, která se v Brozanech neosvědčila. Snahu hostujícímu týmu upřít nelze, ale jeho nemohoucnost byla do oka bijící.

Brozanští od začátku určovali vývoj hry a soupeři nedovolovali dostávat se do tempa. Odměnou za jejich snažení byl vstřelený gól ze standardní situace. Vacek zahrával z pravé strany volný přímý kop, centr poslal na zadní tyč, kde ho hlavou tečoval Vaněk. Brankář Chmelu Stehno nestihl ani zareagovat – 1:0. Na hosty se valily další a další útoky, ale domácím chyběla v koncovce dlouho potřebná rozvaha.

Další branka padla ve 23. minutě. Jejím autorem byl Vacek. Fr. Mašanský mu přiťukl hrudí přetažený centr na pravou zadní tyč, Vacek míč zasekl do protipohybu soupeře a „za háčky" poslal svůj projektil. Stehno byl opět bezmocný – 2:0. Po druhé vstřelené brance z Brozanských  opadla nervozita a mohli hrát  kombinační fotbal, ale svými nepřesnostmi se jim to až tak nedařilo, takže zbytek prvního poločasu byl neurovnaný.

Vstup do druhé půle se domácím maximálně vydařil. Ve 48. minutě byl rozdíl skóre tříbrankový. Tupý padesátimetrovým pasem za obranu nalezl dravého útočníka Sdiriho. Ten byl u míče v souboji o vteřinu dříve než brankář Blšan a hlavou ho přehodil – 3:0. Další vývoj byl touto brankou ovlivněn, i když hosté nepřestávali bojovat a snažili se o korekci výsledku. Jejich snaha však vyšla vniveč.

V závěru pak Sokol vstřelil ještě jednu branku, když na centr vicemistra Evropy v sálové kopané Havrdy naskočil  Pešula, který svůj hlavičkový pokus usměrnil na břevno a Fr. Mašanský odražený míč doklepl do sítě. Hlavní sudí však gól neuznal pro ofsajdové postavení střelce.

Brozany – Blšany 3:0

• Branky: 10. Vaněk, 23. Vacek, 48. Sdiri, ŽK 1:1, poločas 2:0, r. Hrkal, 185.
• Brozany: Kudrna – Vaněk, Tupý, Pešula, Hora – A. Kühn, Kopecký (70. Havrda), Fr. Mašanský, Vacek – Sdiri (83. Divecký), Ahmed (63. Mašek).