Ve finále na Julisce obsadili čtvrtou příčku, ale i to je bezpochyby velký úspěch. Vždyť letos se do soutěže, kterou pořádá Klub přátel Josefa Masopusta a Asociace školních sportovních klubů ČR, zapojilo cca 7500 hráčů z 536 středních škol. Roudničtí se mezi elitu probojovali z okresního, krajského kola a posléze kvalifikací o republikové finále. V Praze začali výtečně.

„První zápas jsme hráli s Plzní nerozhodně 1:1, v pokutových kopech všichni naši střelci mířili přesně a brankář Martin Jelínek dvě penalty soupeře chytil. To byl velmi dobrý vstup do turnaje.

Finálová klání se měla hrát ve dvou skupinách na dvou hřištích s přírodním a umělým povrchem. Vlivem špatného počasí byly všechny duely přesunuty po našem prvním zápase na umělou trávu menších rozměrů. V dalším utkání skupiny s Chrudimí, pozdějším vítězem, jsme nešťastně prohráli 1:2 gólem po standardce v poslední minutě. Semifinálový nezdar byl znatelnější, a to v poměru 0:3 pro SOŠ stavební a zahradnickou Praha. Boj o bronz se Starým Městem skončil 1:3, i přes slibně rozehrané utkání," popsal cestu turnajem šéftrenér Jan Kolčava.

NEJLEPŠÍM gólmanem finálového turnaje byl vyhlášen Martin Jelínek.

„Turnaj měl velkou kvalitu, vždyť proti klukům nastupovali i fotbalisté, kteří hrají v nejvyšší dorostenecké soutěži," poznamenal ředitel školy Josef Nehyba.

Velkou oporou čtvrtého nejlepšího týmu v letošním ročníku Poháru Josefa Masopusta byl Martin Jelínek, jenž obdržel ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje.

„Drží nás i v soutěži, i když je fakt, že v krajském přeboru přece jen není v takové permanenci, jako byl na Dukle. Má velmi dobré fyzické dispozice, je až k nevíře, že je věkem ještě mladší dorostenec. Zaujal nejen trenéry, ale i přítomné diváky," naznačil druhý trenér Martin Babača zájem o urostlého strážce tyčí.

V krajském přeboru „voška" v sezóně 2014 – 2015 dominuje, nyní má na svém kontě 72 bodů, skóre 190:41 a v zatím posledním utkání zvítězila nad pátým FC Chomutov 6:2. Že by ale hráči neměli motivaci, toho se vedení týmu neobává.

„Snažíme se chlapce motivovat, aby hráli za jakéhokoliv stavu a nic nepodceňovali. Kluci stejně pořád chtějí dávat góly, i když už je utkání rozhodnuto. Problémy mají spíš soupeři, občas po rychlé brance utkání takzvaně zabalí," říká Kolčava.

„Když vidíte, kolik gólů už jsme nastříleli, je to oproti ostatním rozdíl. Jsme rádi, že nás z tohoto pohledu vnímá také FAČR a reálně se tak jeví možnost, že budeme hrát baráž o postup do ligy. Sice nám letos šest osobností odchází do dospělého fotbalu, ale věřím, že ti, kteří je doplní z mladší kategorie, je plnohodnotně zastoupí," dodal Babača.

Sestava VOŠ a SOŠ ve finále: Martin Jelínek, Petr Kouba, Filip Zeman, Dominik Šesták, Petr Adamus, Dominik Menčl, Martin Koráň, Martin Ondrejíčka, David Hemr, Jiří Kratochvíl, Ludvík Oláh, Tomáš Konečný, Lukáš Valta, Michal Henzl, Dominik Šup, Jiří Vokoun. Trenéři: Jan Kolčava, Martin Babača, David Babača, Jiří Sedláček (trenér gólmanů). Do utkání v okresních a krajských kolech zasáhli a na postupu se podíleli také Jiří Černý, Martin Turek, Martin Keleš a David Januška.

Finále Poháru Josefa Masopusta

Pořadí: 1. ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim, 2. SOŠ stavební a zahradnická Praha, 3. SOŠ a Gymnázium Staré Město, 4. VOŠ a SOŠ Roudnice nad Labem, 5. SPŠ dopravní Plzeň, 6. SPŠ technická Jablonec nad Nisou.

Výsledky: VOŠ a SOŠ Roudnice – SPŠ dopravní Plzeň 1:1 (0:1), na penalty 4:2. Branka: Menčl. VOŠ a SOŠ Roudnice – ZŠ a SŠ Bohemia Chrudim 1:2 (1:1). Branka: Henzl. Semifinále: VOŠ a SOŠ Roudnice – SOŠ stavební a zahradnická Praha 0:3 (0:1). O 3. místo: VOŠ a SOŠ Roudnice – SOŠ a Gymnázium Staré Město 1:3 (1:0). Branka: Šesták.