Tobiáš chytá za mladší žáky FK Ústí nad Labem dva roky, dříve byl v poli. „To mi pomohlo, protože mám díky tomu lepší hru nohama. V brance jsme se pak střídali a trenér rozhodl, že chytat budu já," vyprávěl, jak se stal králem malého a velkého vápna.

O tom, že brankář má tvrdý chleba, se přesvědčil nejednou. „Třeba mi střela ohnula prsty, měl jsem je naražené," řekl, ale z tónu jeho odpovědi na otázku ohledně zranění nebylo znát, že by si nějak stěžoval.

Podívejte se na rozhovor s Tobiášem Rulfem: 

Brankář Ústí Tobiáš Rulf | Video: Deník/František Bílek

Oblíbeným brankářem Tobiáše Rulfa je Thibaut Courtois, jednička Realu Madrid. Na „pusinky" ale mladý gólmánek nepomýšlí, láká ho pražská Sparta. „Teď se jí nedaří, ale bude lépe," byl optimistický, když se řeč stočila na klub z Letné.

Kromě fotbalu ještě Tobiáše baví florbal, rád skáče na koloběžce. Jako téměř každý školák si sem tam zahraje nějakou videohru, nejradši je ale s kamarády. „Jsem spíš na hřišti," potvrdil v rozhovoru, který se odehrával na třebívlickém hřišti.

Jeho Rulfíci nakonec skončili až na osmém místě, sympatický brankář ale nabral kopu cenných zkušeností, které v nastávající sezoně jistě využije.