To však neznamenalo, že by hosté předem vzdali šanci uhrát přijatelný výsledek. A povedlo se jim to. Odvezli si tři body díky pozorné obraně v čele s výborně chytajícím Měsíčkem.

Rozhodující okamžik přišel ve 43. minutě. Po rohovém kopu se míč odrazil skoro na polovinu hřiště, Jíra řešil herní situaci dlouhou malou domů, ale ne dostatečně přesnou. „K naší velké radosti. Tak vypadá šťastnej Větrovec, ještě sťastnější je kabina a suma sumárum – je to nádherná středa," neskrýval radost výkonný ředitel FK Vladislav Větrovec.

„Vystihl jsem malou domů. Tváří v tvář exligovému brankáři Radimovi Strakovi (chytával v Bohemians 1905 – pozn. red.) jsem se ho snažil obhodit. Vyšlo to a vedli jsme 1:0. Netušil jsem, že to bude jediný gól utkání," poznamenal střelec Jakub Šimkovský.

Ve 24 letech gólman vítězů Jiří Měsíček ukázal, že čtyři sezóny v Domažlicích, sedm let ve Slavii, popř. v brance prvoligové Bohemky nevyšuměly do ztracena. Zaslouží za výkon uznání.

„Přijeli jsme sem s cílem uhrát co nejpřijatelnější výsledek a nic jsme nebrali na lehkou váhu, znali jsme kvalitu našeho soupeře. Pozorně jsme bránili a snažili se o brejky. Na malém hřišti jsme toho domácím moc nedovolili. Pokud jde o šance, pak ty největší jsme si vytvořili v poslední dvacetiminutovce, kdy jsme mohli navýšit až na 3:0. Radim Straka však prokázal i ve svých 40-ti letech obdivuhodný reflex," chválil svůj protějšek Jiří Měsíček.

„Co k tomu mám říct, když jsme si neporadili ani jednou s pozornou defenzivou. FK odehrál vzadu šachovou partii bez chyb a my jsme ani několik dobře rozehraných tahů nebyli schopni proměnit v mat. A to, že jsem v závěru zlikvidoval tři gólovky, od toho přece v brance jsem, abych mančaftu pomohl," dodal zápský gólman Radim Straka.

Zápy - Litoměřicko 0:1

●Branka: 43. Šimkovský, ŽK 3:1, poločas 0:1, r. Šedivka, 100.
●FK Litoměřicko: Měsíček – Šimkovský, Suchý, Procházka, Šraga – Holub (72. Šimeček), Křeček, Kocourek (82. Barnat) – Hanuš (23. Kolmistr), Faust – Kacafírek.

Mojmír Strachota