FOTOGALERIE: Veteráni Brozan jim dali lekci

Dubí/Brozany - Výrazně posílen přijel v sobotu k zápasu s divizní juniorkou FK Teplice podzimní outsider Sokol Brozany. Přestože kvalita sestavy se zdála být vyšší na straně domácích (Slavík, Hašek, Smíšek, Vaščák, Tesařík), veteráni v dresu hostů (Miroslav Rada, Pavel Veleba, Radek Divecký s dalšími extepličany Kopeckým a Pešulou) dali soupeři lekci v důrazu, rychlosti a fotbalovosti. Rukopis nového trenéra Václava Ryse se nedal přehlédnout. PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII!

11.5.2009

Teplice B - BrozanyFoto: Zdeněk Traxler

Teplice – Brozany 1:2

Skóre divizního duelu skupiny B otevřeli hosté po nacvičeném signálu už v deváté minutě. Gól aktivoval domácí Tepličany, hosté jen se štěstím dvakrát neskórovali do vlastní sítě. Pak se po rohovém kopu prosadil domácí Rosocha a výčet pro Brozany nebezpečných situací končil. Ty se začaly rodit na druhé straně. Že žlutomodří podlehli o jedinou brankou, za to mohou děkovat neschopnosti protivníků zhodnotit šance, které by využil i žák. Červenat se ještě teď mohou Veleba i Elvis Offei, který z metru odevzdal míč do Slavíkových rukavic, aby záhy poté hlavičkoval u tyče nad domácí svatyni.

Také po přestávce dostali hosté domácí celek pod tlak. V 63. minutě poslal Stejskalův trestný kop tečí za Slavíkova záda Pavel Veleba. Parádní akci a ještě hezčí zakončení uznale kvitovali i diváci. Veleba měl na kopačce gól také v 84. minutě. Jen díky výtečnému Slavíkovu zákroku se brankové skóre nezměnilo.
„Řekl bych, že jsme dnes vyhráli zaslouženě. Byl to celkem kvalitní zápas z obou stran. Nechválím často, ale asi jsme odehráli nejlepší utkání za tu dobu, co jsem v Brozanech. Rozehráli se nám oba útočníci, ofenzívu dobře podporovali i oba krajní halvové. Můžu být tedy spokojený,“ přiznal s úsměvem trenér hostujícího Sokola Václav Rys.

V příštím kole se Brozany představí v domácím prostředí, kde přivítají Český Brod, se kterým na podzim prohrály jen těsně 0:1.

Branky: 19. Rosocha – 9. a 63. Veleba. Rozhodčí: Vlasjuk. ŽK: Pícha, Tesařík, Smíšek, Slavík – Offei, poločas 1:1, Diváci: 200.
Teplice B: Slavík – Struha, Beran, Bartoš, Košler (79. Šollar) – Vaščák (75. Šamun), Hašek, Tesařík, Pícha – Smíšek, Rosocha (55. Melunovič).
Brozany: Vacho – Hora, Rada, Pešula, Tupý – Vacek (90. Kühn), Kopecký, Divecký, Steskal – Veleba (85. Vaněk), Offei (89. Olivier).

Naši prvňáci: Už ve středu představíme školáky ze ZŠ Karla Jeřábka v Roudnici

Litoměřicko, Podřipsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

V Litoměřicích otevřeli bezbariérovou kancelář nejen pro handicapované

Litoměřice - Radnice v Litoměřicích učinila další krok vedoucí ke zvýšení bezbariérovosti.

Stadion vybojoval tři body v Benátkách

Benátky nad Jizerou - Hokejisté Stadionu Litoměřice vrátili Benátkám domácí porážku a z ledu soupeře si odvezli tři body. Stačily jim k tomu dva přesné zásahy.

Ústí nad Labem - Netradiční debatu s prezidentskými kandidáty uspořádal v pondělí Deník. Šestice uchazečů o Pražský hrad diskutovala ve vlaku z Prahy do Ústí nad Labem a zpět.