Zatímco v nejvyšších soutěžích je jízdní řád neměnný i o svátcích, v nižších soutěžích sahají některé fotbalové celky, vzhledem k prodlouženému víkendu, k předehrávkám.

Změny se nedotknou jen krajských soutěží, pozor si musejí dát i fanoušci Litoměřicka v České fotbalové lize. I to bude hrát netradičně už v pátek, v 10.30 vyzve Karlovy Vary. „Nemyslím si, že to je nějaký zásadní problém. ČFL je specifická tím, že jsou během jara vložené i dva středeční termíny, takže není problém těmto anomáliím přizpůsobit přípravu,“ řekl kouč Litoměřicka Zdeněk Hašek.

„Naopak, hráči, kteří nastoupí, jsou rádi, protože pak využijí prodlouženého volna k regeneraci,“ dodal. „Ti, kteří hrát nebudou, půjdou v neděli vypomoci B týmu do krajského přeboru.“

Litoměřicko může navíc v tomto kole paradoxně pomoci svému regionálnímu rivalovi. Pokud totiž Brozany zopakují výhru z posledního kola a uspějí ve Štěchovicích, a Litoměřicko porazí Vary, získají Brozany na sedmnáctou pozici náskok už sedmi bodů. I tento výsledek se fanoušci dozvědí v pátek, ve Štěchovicích se hraje od pěti.

Páteční termín se dotkne i jednoho ze tří zástupců Litoměřicka v krajském přeboru. Na pátečních 10.30 stanovily svůj výkop v Modlanech, kam zavítají fotbalisté Štětí. Pokud se tedy chystáte vyrazit podpořit svůj tým, pozor, abyste nebyli překvapení.