Ta zatím prohrála pouze jednou, když nestačila na teplickou rezervu. V jarních odvetách je však téměř stoprocentní, o dva body přišla pouze na hřišti Přední Kopaniny (2:2). Ovšem rozjetá je i Roudnice. Kromě remízy s Teplicemi B dokázala ostatní duely vyhrát. Navíc bude mít tentokrát výhodu domácího hřiště, kde dokázala zvítězit jedenáctkrát v řadě.

„Chceme soupeři vrátit podzimní porážku 4:1. To se povede, jen když kluci podají nadstandardní výkony. Jirny mají kvalitní mančaft s řadou zkušených hráčů. Může rozhodnout každá chybička. Doufáme, že nás přijde podpořit hodně diváků, kteří uvidí kvalitní fotbal,“ přeje si roudnický asistent Pavel Dohnal.

V neděli dopoledne se v Praze utkají další dva týmy z popředí tabulky, třetí Admira hostí Sokol Brozany, který zatím získal také 48 bodů.

V nejvyšší krajské soutěži je v sobotu na programu derby mezi Litoměřicemi a Bezděkovem (10.15). Domácí fotbalisté v minulém kole dokázali zvítězit na hřišti vedoucího Žatce a na špičku soutěže tak ztrácejí pouze dva body. Naproti tomu Bezděkov se propadl na 12. příčku. Lovosice jedou do Proboštova a šesté Štětí se představí v neděli u sedmých Blšan.

Už ve 14 hodin začne v sobotu okresní derby I. A třídy sk. A, ve kterém výhrou v Roudnici namlsané Pokratice (10.) hostí čtvrtý Milešov. Předposlední České Kopisty se pokusí v domácím prostředí vybojovat potřebné body s devátým Rumburkem a roudnická rezerva bude hostem FK Jílové.

Vedoucí tým B skupiny I. B třídy SK Hrobce hraje v Kladrubech (10.30), druhé Libotenice v Oseku. Mšené – lázně přivítají Sokol Obrnice a Podřipan Rovné tým z Havraně. V neděli nastoupí doma Křešice proti Trnovanům (10.15) a v derby změří Brozany B síly se Straškovem.