Na stadionu SK Roudnice nad Labem se v úterý nejprve představily žákovské výběry SK Roudnice (ml. žáci) a TJ Žitenice, po nich nastoupily celky dospělých – Předonín a Černiv.

V úvodu žákovského finále byly nebezpečnější Žitenice, které se také díky dlouhému sólu D. Janušky ujaly vedení. Domácí srovnali ještě v prvním poločase díky důraznému Kyliánkovi. Do vedení šli krátce po změně stran, kdy si Janda dovolil kličku Sládkovi. Z kombinace Jakla s Aubrechtem pak vytěžil třetí branku Kyliánek, když z úhlu prostřelil žitenického gólmana. O chvíli později napřáhl za vápnem Jakl a bylo to 4:1.

Žiteničtí se ale nevzdali, Bader si obhodil daleko vyběhnuvšího Šrettra a do prázdné branky snížil. Odpověď Roudnických byla rychlá, na 5:2 zvyšoval Švehla. Na druhé straně neproměnil velkou šanci Hervert. V závěru domácí přidali ještě dva zásahy, nejprve dorážkou Hrdlík a po něm zkompletoval hattrick Kyliánek.

Ve finále dospělých se utkala mužstva, která spolu bojovala o mistrovské body do tabulky II. třídy i o víkendu. Zatímco v sobotu byli úspěšnější Černivští, Pod lipou se více vedlo Předonínu.

Ten poprvé skóroval ve 23. minutě, kdy prošel po levé straně Flodr a se štěstím dopravil míč z úhlu do sítě. Po půlhodině hlavičkoval nepřesně na druhé straně Udatný. Ve 31. minutě zkusil zdálky štěstí předonínský Dvořák, Chodura si však s jeho střelou bez větších problémů poradil. Přesto v prvním poločase ještě jednou kapituloval, když ho překonal Kubizňák. V jedné z největších šancí Černivských uskočil po centru Lubase na penaltě míč Udatnému, takže Předonín měl po poločase náskok dvou branek.

Ten mohl krátce po změně stran navýšit po standardce Hubeného Flodr, hlavičkoval ale mimo. Vzápětí měl velkou šanci Dvořák. A stejný hráč ve skluzu tečoval míč těsně mimo v 53. minutě. Více ze hry však měl Černivští, dlouho se však nemohli prosadit. V 57. minutě hlavičkoval po standardce Mika Bouška nad a střela J. Lubase byla zblokována na roh.

V 72. minutě Předonín zvýšil, když penaltu proměnil Tuček. Hráči Sokola pouze díky M. Práglovi v 83. minutě snížili. Poslední velkou šanci finále měl předonínský Burda, ale  jeho pokus o lob nevyšel. Přesto nemusel dlouho smutnit, společně s fanoušky mohl na konci slavit.

„Děkuji vám za předvedené výkony i hru v rámci fair play. V tom vedru jste to určitě neměli snadné," poznamenal při předávání pohárů, diplomů a míčů finalistům předseda Okresního fotbalového svazu v Litoměřicích Stanislav Chládek.

Žáci:

Roudnice – Žitenice 7:2 (1:1). Branky: Kyliánek 3, Jakl, Janda, Švehla, Hrdlík – D. Januška, Bader, r. Starý – Hlaváček, Sýkora,  40.
Roudnice: Šrettr – Šabart, Husák, Jakl, Aubrecht, Řehák, Mareš, Hrdlík, Slavíček, Horváth, Kyliánek, Janda, Dobiáš, Švehla, Pivoňka.
Žitenice: Sládek – Hajný, Kaiser, Petrák, Bečka, Zita, D. Januška, Hervert, Cermánek, Štyks, Bader, Šoltis, J. Januška, Sedláček, Starý.

Dospělí:

Předonín – Černiv 3:1 (2:0). Branky: Flodr, Kubizňák, Tuček – Prágl, ŽK 2:2, r. Sýkora – Starý, Hlaváček, 90.
Předonín: Flor –  Soušek, Kubizňák, Kušpál (68. Šolc), Tuček (89. Galaš), Filler, Božík (60. Hosnedl), Hubený, Flodr, Dvořák, Burda.
Černiv: Chodura – Kunert, Udatný, Voborský, Vít, Mareš (64. J. Lubas), Bouška, R. Lubas, Prágl, Verner (46. Horák), Miko.