Už první desetiminutovka přinesla hned několik zajímavých závarů před hostující brankou. Při jednom z nich byl sudí Cihlář přinejmenším více než tolerantní vůči zákroku nymburského gólmana Dědka, který poslal k zemi útočníka Tichého. Pokutový kop se nezahrával.

Svěřenci koučů Tomáše Šercla a Jiřího Kabyla, mistra ligy z osmdesátých let, dál bojovali směrem dozadu se zjevnou obezřetností. Nicméně po čtvrthodině o sobě dal znovu vědět brankář SK Dědek. Poradil si s nadhledem nadvakrát s velmi nebezpečnou střelou z více jak dvacítky metrů, kterou na jeho svatyni vyslal Pavlíček. Stožického případné dorážce rovněž stihl zabránit.

Úsilí svěřenců koučů Štefana Knapíka a Pavla Zuny neutuchalo. I laik cítil, že se dříve, nebo později musí Litoměřičtí prosadit. Přání se stalo otcem myšlenky po půlhodině hry, přesně v 36. minutě. To se na třetí pokus podařilo prostřelit nymburskou defenzivní linii Grunertovi, když se k němu dostal balon zatoulaný od pravé tyče hostující branky.

Pakliže nebyl náskok hostitele vůči Středočechům výraznější, stalo se tak díky pozornějším zadákům, které dirigoval Dědek.
Pokud jde o ataky Nymburských? Nelenili. Pokoušeli se brejky dostat až na dostřel Pechatého, který však i v tomto utkání prokazoval, že na teplických Stínadlech získal užitečné zkušenosti.

„Na obou týmech byl vidět kopec snahy co nejdříve se prosadit v koncovce. Tím šťastnějším celkem jsme byli tentokrát – a to hlavně naproti předcházejícím zápasům – my, kdo se v koncovce konečně trefil," zhodnotil poločas manažer FK Jaroslav Zlata.

.Po přestávce se obraz hry neměnil. Dál herně měli navrch domácí. Bylo však až s podivem, s jakým „nadhledem" odmítli po hodině hry navýšit skóre na rozdíl dvou, dokonce tří branek. Napřed to nevyšlo Tichému, kterého patrně zradil terén, nedlouho po něm hlavičkoval Marič z dobré střelecké pozice mimo.

Skeptik si jistě v té chvíli nutně položil otázku, dostaví-li se po výprodeji onen tradiční až nepříjemný trest a hosté srovnají krok. Nicméně stalo se do třetice, po kombinaci Pavlíčka se Stožickým, kdy to mohlo být uklidňujících 2:0 pro FK. Proti byla tyč nymburské branky.

Výše zmiňované o tom, že spolkneš hořkou slinu, když nedáš, se mohlo naplnit bezezbytku hned dvakrát. To si poradil s obranou domácích Grospič. Z očí do očí v prvním případě trefil připravenou náruč Pechatého a za necelé dvě minutky poté poslal balon po kombinaci dvou svých spoluhráčů z první mimo. To nedáš, dostaneš se přece jen naplnilo v 80. minutě, kdy byl na hřišti pouhopouhé čtyři minutky Suchý a v zakončení pálil pohotově do černého (2:0).

Pokus SK vsítit alespoň čestný gól se mohl naplnit minutu před závěrečným hvizdem po ráně Křeliny, ale Pechatý byl i tentokrát proti.

„Myslím si, že v první půli a v úvodu té druhé byli domácí lepším celkem. Dostali se po zásluze do vedení, ale naše odpověď ze strany Grospiče, který se mohl hned dvakrát zapsat do tabulky střelců, vyšuměla do ztracena, popřípadě nechal vyniknout litoměřického brankáře Pechatého. Domácí měli v prvním poločase platonický tlak, ale bez výrazných a vyložených šancí. Prosadili se po jednom gólu. Druhou půli jsme byli lepší my, měli jsme šance, ale ty jsme neproměnili. Deset minut před koncem jsme dostali druhý gól. Shořeli jsme zkrátka dnes na neproměňování šancí," hodnotil své druhé utkání na lavičce středočeského Polabanu Nymburk ostřílený trenér Jiří Kabyl.

Hosté určitě v sobotu neprodali svoji kůži lacino, bojovali až do konce zápasu. Ale nebylo jim to tentokrát nic platné.
„Musím kluky opravdu pochválit, že celý zápas odjezdili, odmakali a asi jsme měli větší šance než domácí. Ale bez gólu se nedá vyhrát. Ještě nějaký bodík jsme potřebovali," přiznal nymburský trenér.

„Domnívám se, že jsme dnes zvítězili naprosto zaslouženě. Vytvořili jsme si totiž naproti hostujícímu SK mnohem víc brankových příležitostí, ale využít z nich jsme dokázali, bohužel, minimum. Za přístup k tomuto zápasu si ale kluci určitě zaslouží z naší strany jen slova uznání a respektu," uvedl své postřehy k duelu kormidelník FK Litoměřice Štefan Knapík.

Litoměřice jsou po víkendu stále na 13. místě divizní tabulky skupiny B a hůř už neskončí. V dalším kole se představí v severočeském derby na hřišti šestého Baníku Souš.

Litoměřice - Nymburk 2:0

●Branky: 35. Grunert, 80. Suchý, r. Cihlář, ŽK 1:1, poločas 1:0, 195.
●Litoměřice: Pechatý – M. Novotný, Seidl, Beran, Dolejška (89. Svoboda) – Stožický (87. Hranička), Pokorný, Grunert, Marič (86. Flégl) – Pavlíček (79. Krejza) – Tichý (76. Suchý)
●Nymburk: Dědek – Herčík, Svoboda, Bohdan, Čemus (58. Jeník) – Grospič (80. Cerman), Cáska, T. Dudla, Nepovím (86. M. Dudla) – Křelina, Novotný.

Mojmír Strachota