Divizní nováček z Podřipska přivezl tři body z hřiště mostecké juniorky (2:4), Litoměřičtí remizovali v duelu nejvyšší krajské soutěže s favorizovanými Blšany (1:1). Ostatní celky z regionu, Brozany (divize), Lovosice, Bezděkov, Štětí (všichni KP), musely utkání odložit.

Už před duelem v Mostě říkal roudnický asistent Pavel Dohnal, že začátek soutěže je hodně důležitý a je třeba jej chytit. To se podařilo. Hosté i díky hattricku Davida Brandejse (2. 5. 1989) vyhráli 4:2.

„Protože nám chyběl rychlostní typ útočníka, vysunuli jsme Davida ze zálohy dopředu. A odvděčil se parádním výkonem a třemi pěknými góly,“ těšilo Dohnala. Roudnici čeká další mistrovský duel v neděli, kdy hostí teplickou juniorku, ale už ve středu odehraje přátelský zápas ve Všenorech (I. B třída). „Šanci dostanou především méně vytížení hráči,“ prozradil Pavel Dohnal.

Fotbalisté FK Litoměřice se představili už v pátek večer pod reflektory v Blšanech, kde je čekal třetí tým loňského ročníku přeboru. „Spekulovalo se, že Blšany přes léto oslabí, ale tak to určitě není. Je to kvalitní mančaft, hraje rychle a technicky. Domácí se spíš posílili,“ zhodnotil hru Chmelu hostující kouč František Király.

I když hrající trenér Josef Němec se nemohl spolehnout na Galbavého, R. Krejčíka, Machače či Mileliho, zkušení hráči v Blšanech stále jsou. Staronovou oporou je Martin Müller, nechybí ani Pavel Mráz, Horst Siegl či Luděk Stracený, který se však v duelu s Litoměřicemi zranil.

„Musím přiznat, že herně měli domácí navrch. My jsme ten bod vydřeli. Navíc výborně zachytal Divecký. Na druhou stranu jsme mohli v závěru rozhodnout a odvézt si dokonce tři body. Situaci tři na jednoho ale kluci vyřešili trestuhodně. Každopádně si troufám tvrdit, že Blšany budou hrát hodně nahoře. Možná jsou největším aspirantem postupu,“ dodal litoměřický trenér.