„Nezlobil bych se, kdyby nelehký úkol kluci zvládli," nechal se slyšet někdejší kanonýr FK Josef Fišer, který svého času oblékal po šest sezón žlutomodrý prvoligový dres Teplic.

Nebyl svým přáním daleko otcem myšlenky. Po celý první poločas diktovali tempo hry svěřenci koučů Knapíka a Pavla Zuny. Kdo je statistikem, napočítal za první půlhodinu séri osmi střel a sérii šesti rohových kopů. Těm ranám se pro hosty naštěstí do cesty stavěli zadáci SK. Ty, které prošly za jejich záda, s těmi si dokázal poradit pozorný brankář Bébr.

I tady se naplnila ironie fotbalového osudu. Hosté se sice směrem dopředu snažili zaskočit hostitele, ale povedlo se jim to do přestávky jenom dvakrát. Ke smůle Litoměřických se v tom druhém případě stalo po nedorozumění beků to, že míč doputoval až na pravačku Marka Čecha, který plackou zamířil neomylně do protichůdného protipohybu Petra Pechatého.

Ještě než se vrátily celky na hrací plochu, prohlásil jeden ze skalních: „Tahle smůla se přece nemůže našim klukům lepit na kopačky donekonečna. Snad se proboha nebude opakovat smolný duel s Vilémovem i tentokrát."

Po přestávce konečně propukla mezi fanoušky FK radost. Ve vápně hostí se nejlépe zorientoval Grunert a napálil míč k pravé tyči hostující brány. Bébr si na něj sice sáhl, ale srovnání zabránit nedokázal. Úsilí Litoměřických strhnout vedení na svou stranu neutuchalo. K přečíslení obrany několikrát chyběl pověstný krůček, takže špičky kopaček pražských zadáků měly dlouho navrch. Ovšem v nastavení se rozhodlo ve prospěch domácích.

„Ve druhém poločase to bylo to od vápna k vápnu. Bylo tam hodně ztrát míčů. Nakonec se nám přece jen podařilo vstřelit druhou branku, když nám vyšla křídelní akce. Vítězství bylo sice šťastné, ale řekl bych, že zároveň i zasloužené. Těch šancí jsme měli přece jen víc," zhodnotil duel litoměřický kouč Štefan Knapík.

Litoměřice - Horní Měcholupy 2:1

•Branky: 51. Grunert, 90. Hranička – 21. Čech, ŽK 3:0, poločas 0:1, r. Vrchota, 244 diváků.
•Litoměřice: Pechatý – Novotný, Seidl, Svoboda, Tupý – Marič (88. Suchý), Rapavý, Grunert, Dolejška – Stožický – Pavlíček (80. Hranička).