„Bylo to pro oba týmy určitě užitečné střetnutí, protože jsme si konečně zahráli na přírodní trávě a hlavně s družebním týmem v duchu fair play. Není se co divit, neboť v obou mužstvech jsou kamarádi. Pokud jde o zápas, tak z mého pohledu to byl dobrý fotbal, ale co nás trápilo, to byl velkovýprodej šancí, které by se měly proměňovat. Objektivně vzato, i my jsme soupeři nabídli několik gólovek, což nebylo dobré vysvědčení pro naši defenzivu," poznamenal šéf hostitelského FK Radek Bania.

Na šance to bylo do přestávky pro Litoměřické 5:2. Především podhrotový útočník Pavlíček se utkáním protrápil. Nedařilo se ani Šiklovi, J. Dolejškovi, na druhé straně pak Smetanovi, Rondošovi. Několik slibných možností měli i další hráči, ale i těm chyběla finální přihrávka.

„S hodnocením předsedy FK souhlasím a to bez připomínek. Záměrně si vybíráme před otevřením jarních odvet kvalitnější soupeře a jen tak si můžeme zjistit, kde máme herní rezervy, které se pak na tréninku snažíme odstraňovat.

Jsem rád, že se mužstvo prezentovalo dobrým výkonem, i když se nevyvarujeme směrem dozadu nějakých těch minel. Co mě však na druhé straně těší, to je fakt, že jsme v tomto zápase nepropadli," uvedl své postřehy trenér Sokola Michal Slabý.

S ním si notoval i klubový šéf Pavel Šemelík: „Jsem také rád, že se naši kluci proti favoritovi předvedli v dobrém světle. Co řekl Michal, rád podtrhnu, neboť skutečně nemá smysl hrát přípravná utkání proti soupeřům, kterým bychom nadělili pět, šest gólů, ale nic víc. Jsem docela optimista, že bychom v daných souvislostech mohli v jarních odvetách potvrdit své postavení v horních patrech tabulky a nepochybuji, že ani FK nebude v divizi B paběrkovat. Co mě ještě moc potěšilo, že se na tento duel přijelo podívat tolik diváků, což potvrzuje, že je v našem městě i nadále o dobrý fotbal zájem."

Se všemi souhlasil i kouč vítězů Pavel Zuna: „Ověřili jsme si, co jsme si ověřit chtěli. Hlavně se tak stalo na přírodní trávě a Pokratičtí zaslouží uznání za výkon, kterým nás přinutili abychom nic nepodcenili. Mrzí nás to, co přetrvává, a to stará bolest, neproměňování gólovek. Nesmím opomenout ani to, že jsme soupeři nabídli hned několik příležitostí, což by se nám mohlo v odvetách vymstít, tak doufám, že se ze všeho poučíme."

Litoměřice - Pokratice 3:2

Branky: 23. J. Dolejška, 45. Pavlíček, 68. Stožický - 36. Kyzlík, 80. Mikoláš, poločas 2:1, r. Husar, 110.
Litoměřice: Víšek - M. Novotný, Beran, Svoboda, Hála - Stožický, Grunert, O. Rondoš, J. Dolejška - Pavlíček Tichý (Matějka, Krejza, Šikl, Horváth).
Pokratice: Slanina - Loula, Vlašič, Kocman, Starý - Dufek, Smetana, Kyzlík, Knop - Fišara, Bergmann (A. Rondoš, Mikoláš).