Tým, který úzce spolupracuje s druholigovým FK Ústí, po polovině soutěže vede s nadějným náskokem před Kladnem a Českým Brodem. Také to je jedna z věcí, která těší trenéra Karla Zunu (na snímku). Tomu s vedením divizního lídra pomáhají Michal Lilko a Radek Lilko.

Po podzimu jste na první příčce, musíte být spokojeni.

Ta spokojenost je maximální. Kdyby mi před sezónou někdo řekl, že nasbíráme 35 bodů, budeme mít pětibodový náskok, tak bych se mu asi docela vysmál. Ale povedlo se, což je jen obraz toho, jak pracujeme.

Soutěž jste rozehráli slušně, byli jste první, ale pak přišla v 10. kole porážka na Kladně. Věřil jste, že zase poskočíte do čela?

Na Kladně jsme prohráli 2:0 a byla to naše jediná porážka za tři body. Nehráli jsme tam ale zase tak špatně. Navíc se pak mezi sebou začaly utkávat mančafty z první šestky a bylo jasné, že někdo začne ztrácet. No a my jsme to zvládli ze všech nejlépe.

V soutěži jste prohráli ještě dvakrát po penaltách, v srpnu s Meteorem a pak s posledními Louny.

V Lounech to byl náš nejhorší výkon, nepovedený zápas ve všech směrech. Dodnes mě mrzí i domácí ztráta s Meteorem. Skončilo to 0:0 a my pak přistoupili k tomu rozstřelu laxně. Nedali jsme ani gól, to byla ostuda.

Mnohem více utkání se vám ale vydařilo.

To je pravda. Třeba Neratovice doma byly povedené, stejně tak Libiš, těch utkání bylo víc. Předváděli jsme většinou opravdu koukatelný fotbal, což mě těší nejvíc.

Štěstí jste ale měli třeba v Litoměřicích, nebo ne?

To je fakt. Litoměřice vedly v 89. minutě 2:1, měly brejk tři na jednoho, ale nedaly a nám se to podařilo otočit na 3:2. Ten zápas si domácí prohráli sami. Ale nám vyšel celý ten konec podzimu, což je hodně důležité.

Na začátku jste favorizoval Český Brod a on se po nenápadném startu opravdu propracoval mezi nejlepší.

Spolu s Neratovicemi, Kladnem mají dobré kádry. Není náhodou, že jsou právě tyhle týmy vysoko. Na jaře budou největšími konkurenty. Začínáme v Brodě, ve třetím kole na Meteor, no, bude to zajímavý start.

Už jste v první půli skončili?

Sejdeme se už jen dvakrát v prosinci, kdy si půjdeme zahrát nějaký fotbálek. Příprava začne později.

Kdy a kde?

Zahájíme 7. ledna. Možná si někoho k nějaké přípravě pozveme i k nám na umělku, ale většinu odehrajeme v rámci turnaje na Vyšehradě, který je kvalitně obsazený. Jsou tam druholigové i třetiligové mančafty, dále třeba U21 a U19 Sparty. Za takový turnaj jsem rád.

Dojde v zimní pauze v Lovosicích k nějakých odchodům, popřípadě příchodům?

Několika klukům sice končí hostování, ale budu se společně s ostatními a prezidentem klubu Vláďou Větrovem snažit, aby se nám podařilo stávající kádr udržet. Pokud to tak bude, troufám si tvrdit, že nepotřebujeme posilovat. Navíc nám občas může vypomoci v rámci dohody druholigové Ústí. Kádr je už nyní natolik silný, že by se měl určitě pohybovat na předních příčkách.

Co když se na prvním místě udržíte i po 30. kole?

To mi nepřísluší komentovat a ani se tím nechci zaobírat. To je věc vedení. Ale nikdy jsem nebyl a nejsem alibista, takže říkám jasně, že náš cíl je jasný - vyhrát divizi. Co bude dál, to je věc jiná. Každopádně bych nechtěl dopadnout jako Brozany, spousta porážek, málo bodů. Kluci to tam teď budou mít těžké.