Vstup do duelu se jim nad očekávání vydařil. Po nedorozumění litoměřických zadáků v čele se zkušeným gólmanem Víškem se dostal k míči nepokrytý Cáska a v té chvíli musel trefit zívající svatyni. Ono v té chvíli nepíšeme náhodou. Cáska totiž mohl v závěru prvního dějství po Ezealově akci téměř ze stejné parkety srovnat účet na neskutečných 3:3.

Popisovat to, co se odehrálo v prvních 45 minutách, není z fanouškova pohledu nejsnazší. Mnozí z diváků byli totiž přesvědčení, že hostitelé se chovají vůči svému soupeři více než ohleduplně. „Takovou galantnost si nedopřejeme ani my při pondělním fotbálku," okomentoval situaci před první brankou Leon Hýř.
Naděje litolských Sršňů na případný bodový zisk měla vždycky za jejich vedení jepičí trvání. Na 1:1 srovnával o devět minut později po rohovém kopu ukázkovou tečí na přední tyči Pavlíček, na 2:2 se pro změnu trefil po předchozím přímém volném kopu a hlavičce exligisty Ježka basketbalovou otočkou J. Novotný. Výprodej FK ukončil gólem do šatny Stožický.

| Video: Youtube


Po přestávce se stalo utkání otázkou výše skóre, když se v podstatě domácí nastěhovali před brankáře Kellera, který se nestačil, řečeno v dobrém slova smyslu, nejen v malém vápně co ohánět. Při nejlepší vůli nezabránil ale tomu, že se dvakrát prosadil Tichý – individuálně a podruhé po přihrávce Pavlíčka, která měla oči na konečných 5:2.

„Už Ezeala měl srovnávat. Přihrával nezištně, ale nepochopitelně mně, ovšem já jsem tuhle tutovku nedal," mávl rukou nad svou velkou možností Cáska.

„Nevím, co bych řekl k utkání, v němž byli Litoměřičtí jednoznačně lepším mužstvem. Navíc jsme jim sami pomohli neskutečnými herně taktickými chybami dvakrát srovnávat pro ně nepříznivý stav. Nicméně vítězství domácích je naprosto zasloužené," nehledal žádné laciné výmluvy k porážce svého mužstva kouč Sršňů Pavel Jareš.

„Mám na jedné straně radost, že jsem si konečně zachytal celý zápas, ale proti brankám jsem byl bezmocný," zhodnotil sebekriticky svůj výkon brankář poražených – teprve osmnáctiletý Martin Keller.

„Mám pochopitelně radost z toho, že jsem mančaftu pomohl nakonec dvěma góly k naší jednoznačné výhře," pochválil spoluhráče autor dvou branek střetnutí Petr Tichý.

„Některé výpadky koncentrace v prvním poločase jsme s kolegou Pavlem Zunou těžko vstřebávali. Teprve po důraznější domluvě si kluci uvědomili, že jednou stranou mince je být favoritem zápasu, tou druhou nic nepodcenit, a to především v otázce herní činnosti," dodal trenér vítězů Štefan Knapík.

Litoměřice - Litol 5:2

Branky: 72., 75 Tichý, 10. Pavlíček, 37. J. Novotný, 42. Stožický – 1. Cáska, 34. Ježek, ŽK 1:2, poločas 3:2, r. Nehasil, 346 diváků.
Litoměřice: Víšek – M. Novotný, M. Dolejška, Beran, J. Doleška – Stožický (79.Horváth), Rapavý (86. Koranda), Grunert, J. Novotný (60. Krejza) – Pavlíček (86.Rondoš) – Tichý (76. Šikl).

Mojmír Strachota