Přesto se po dvaceti minutách objevila skulina, kterou Vondráček poslal do brejku Vandase. Ten finální přihrávkou našel zcela volného Melechovského. Pro toho už bylo povinností poslat míč za záda bezmocného brankáře Lipše (1:0).

Král střelců loňského ročníku Melechovský mohl po chvíli přinést klid do vlastních řad, ale z vyložené pozice mířil jen nad břevno, stejně tak jako o několik minut později, kdy ho napodobil spoluhráč Stockner. Brozanští se pak soustředili na brejky a jeden z nich, na jehož konci byl Šollar, domácí gólman Kafka bez problémů eliminoval.

Tleskalo se pak i Lipšovi na druhé straně, když zlikvidoval ránu Klána směřující pod břevno a hlavičku Mareše. V závěru první půle se hosté snažili srovnat krok, ale jirnská defenziva pracovala spolehlivě. Těsně před odchodem do kabin mohl Melechovský skóre navýšit, ale Klánovu přihrávku nezužitkoval.

Po důrazné domluvě Jiřího Němce v kabině jeho svěřenci ve snaze smazat jednobrankové manko přidali. Zadáci Viktorie jim však toto úsilí kazili, protože vždy byli ve správný čas na správném místě.

Domácí se snažili oplácet stejnou mincí, ale i jejich nájezdy narážely na obranný hostující val. Nebylo překvapením, že svěřenci trenéra Čvančary nakonec slavili těsné vítězství.
„Zatímco v prvním poločase jsme si mohli vybudovat dvou až tříbrankový náskok, v tom druhém jsme trápili, protože jsme přizpůsobili hře soupeře nakopáváním balonů a nedivil bych se, kdyby se soupeři podařilo vyrovnat, což se naštěstí nestalo,“ nešetřil svůj tým trenér Viktorie Aleš Čvančara.

„Při snaze dostat se do brankového zakončení nám chybělo trochu toho nezbytného herního štěstí a to hlavně po přestávce. Asi jsme se měli mnohem častěji pokoušet o střelbu z vápna, protože uvnitř bylo přehuštěné,“ poznamenal ofenzivní brozanský středopolař Ivan Šollar, který sám zpytoval svědomí. „Dostal jsem se do tří dobrých střeleckých příležitostí, ale bohužel jsem ani jednu z nich nevyužil.“

Jirny - Brozany 1:0

Branka: 22. Melechovský, ŽK 0:4, poločas 1:0, r. Kalenda, 250.

Brozany: Lipš – Franc, Cibulka, Stehlík, Bubeníček – Marič (67. Chukwuma), Studecký (83. Modr), Slanička, Šollar (75. Hovorka) – Tichý – Benda (71. Spirkoski).

Mojmír Strachota