Svěřenci trenérského dua Marián Řízek Karel Mikas nasbírali v patnácti zápasech 21 bodů za šest vítězství, tři remízy a šest porážek. Jsou po Štětí (48) a Modlanech (43) třetím nejlépe střílejícím týmem (42 branek), ovšem s defenzivou se v Hrobcích chlubit nemohou. Inkasovaných 45 branek je hodně, více gólů dostaly jen výběry Blšan (63), Rumburka (50) a Děčína (47). Celkově ale nováček nespokojený není.

„Z mé strany panuje spokojenost. Některé zápasy sice mohly být lepší, nezvládli jsme třeba třikrát penalty, ale i tak je těch 21 bodů dobrých," poznamenal Marián Řízek. „Hlavně ten konec podzimu jsme zvládli fantasticky, takže v tomto ohledu si nemůžeme stěžovat," doplnil kolegu hrající kouč Karel Mikas, který narážel na fakt, že v posledních pěti zápasech získaly Hrobce 12 bodů. Vyhrály mj. i na hřišti prvního Litvínova, Modré, doma porazily Bílinu a v přestřelce zdolaly i Rumburk (7:5). Podlehly jen ve Vilémově.

„Ale i tam jsme se prezentovali solidním fotbalem, domácí tím byli možná i překvapeni. Nepřijeli jsme totiž jen bránit a odkopávat míče. Já osobně jsem se na soutěž těšil. Slýchal jsem, že jsme předem odsouzeni k sestupu a ono to zatím vypadá jinak. Tušil jsem, že některé mančafty překvapíme. To už se ale na jaře asi nebude opakovat," dodal Mikas.

Kvalitu soutěže v Hrobcích nezpochybňují. „Je to mnohem rychlejší, není to taková procházka jako v I. A třídě. V některých zápasech nás také soupeři vypráskali. Dostali jsme třeba sedmičku od Štětí a šestku od Modlan. Ale zatímco Štětí tam napadalo skoro všechno, s Modlany jsme nehráli zase tak špatně. Jenže to je hodně zkušený mančaft, mají tam Kousala, Doležala, Tesaříka, Džubana, Vavrince atd. My měli šanci, nedali jsme, soupeř trestal. Je to jednoduché, takový je holt fotbal. Neproměňování šancí nás trápí dlouhodobě. A není to jen záležitost útočníků, tutovky spalují všichni," povzdychl si Řízek.

Hrobečtí patří k týmům s nejpropustnější obranou. „To je pravda. Z důvodu zranění či výpadků jsme hledali nějakou stoperskou variantu. Nakonec nejlépe vyšla dvojka Jirka Neuman Pavel Bartůněk. Pavel se fantasticky chytil a Jirka je hravý, snaží se vyvážet míč. Je to tzv. bezmozek, nepřipouští si, že je poslední. Zatím to klapalo. Bohužel se to točí kolem jedenácti lidí, ten kádr je úzký. Proto se ho snažíme rozšířit. Do přípravy, kterou nyní zahájíme, zapojíme J. Kühna, jednáme s Ortem a Brandejsem. A další hráče máme v hledáčku," prozradil jména možných posil Mikas.

Za nejvydařenější považuje trenérské duo duely v Litvínově či Kadani. „V Litvínově jsme podali zodpovědný výkon ve všech řadách. Kdyby to tak bylo i jindy, tak je těch bodů ještě víc. Parádní fotbal jsme hráli i v Kadani. Ceníme si i toho, že mančaft to nezabalí ani za nepříznivého stavu. Třeba v Proboštově jsme stáhli tříbrankové manko a takových zápasů bylo víc. Na jaře budeme ale asi muset zjednodušit hru. Rok, možná rok a půl jsme přitom po hráčích chtěli hlavně kombinaci, aby krajní beci hráli konstruktivně, ale leckdy je to v této soutěži třeba i nakopnout," přiznal Řízek.

Hrobecký nováček zahájí přípravu 10. ledna. První zápas je na programu o týden později. Soupeře na tento termín ještě hledá, ty další zná. Všechny zápasy by se měly hrát na hrobecké umělce s výkopem ve 13 hodin.

Přípravné zápasy

24. 1. Křešice
31. 1. Pokratice
7. 2. Černiv
14. 2. Ovčáry
21. 2. Slaný
28. 2. Milešov
7. 3. Libotenice