V první půli brankáři obou celku příliš práce neměli. Po dvaceti minutách postupoval na Gabriela z úhlu domácí Marič, jeho střelu k tyči brankář Štětí za záda nepustil a míč vyrazil na roh. Po standardní situaci zahrozil Šollar, hostující obránci však stačili jeho hlavičku i následný střelecký pokus zblokovat a na druhé straně si Lipš poradil se střelou Beláka.

Také druhá polovina střetnutí přinesla minimum šancí. V 70. minutě střílel Benda trestný kop a jeho střelu z pětadvaceti metrů vyboxoval Gabriel přes břevno a Lipš se zase vyznamenal při průniku Hrdého. O plusovém bodu nakonec tak rozhodly penalty.

„Já si myslím, že jsme si vyhrát nezasloužili, v naší hře nebyl náboj, chyběla agresivita a šancí jsme si moc nevypracovali," hodnotil duel asistent domácího kouče Tomáš Poštulka a dodal: „Soupeř bojoval, je vidět, že hraje o záchranu a jsme spokojeni za plusový bod po penaltách. Nejlepším hráčem byl asi brankář Lipš."
Spokojený byl s výkonem svých svěřenců hostující kouč Radek Houška. „Vyrovnané utkání, náš tým bojoval a po utkání jsem klukům za výkon poděkoval. Domácí jsme do šancí příliš nepouštěli a pokud jde o penalty, to už je loterie."

Penaltový rozstřel zahájili domácí a Franc poslal míč do opačného rohu, než který zvolil Gabriel. Sklenička vyrovnal poté, když míč poslal doprostřed branky, domácí Mesič zvolil stejný postup jako Franc a štěstí měl Hrdý, který srovnal na 2:2, ale Lipš si na míč sáhl. Bubeníček stejně jako Sklenička zvolil prostředek branky a pak kraloval Lipš po střele Vacka. Když Benda zamířil přesně pod břevno, musel Ransdorf poměnit. Kraloval však Lipš a pátý hráč Brozan už kopat nemusel.

Brozany - Štětí 1:0 np

ŽK Cibulka – Tichý, Belák, r. Hurych, 363.

Brozany: Lipš – Franc, Cibulka, Dunderovič (46. Walter), Stehlík – Marič (82. Mešič), Zadina (63. Hajderovič), Studecký, Šollar (85. Hajro), Bubeníček – Benda.

Štětí: Gabriel – Hromas (74. Poráč), Ransdorf, Vacek, Čámský – Mencl (87. Beruška), Kucler (89. Šmidrkal), Tichý, Belák, Slanička – Hrdý.

Jakub Vítek