„Domnívám se, že málokdo z nás, přímých účastníků si dnes vzpomene, kdy se tady tento vánoční fotbalový turnaj odehrál poprvé. Já jsem si na něm prvně kopnul v necelých dvaceti," usmíval se jeden z členů nečekaného vítězného týmu staré gardy brozanského SK Láďa Manda (56 let).

Co je nejsympatičtější na tomto setkávání nesmlouvavých borců, alespoň to svorně tvrdí, to je útok na přemíru lipidů, nabíraných během svátků. Co tady ještě nemůže nestrannému fandovi kopané uniknout jsou nesmlouvavé bitvy všech mužstev, v nichž jsou zastoupeny všechny věkové kategorie – dorostem počínaje, dávnými „vysloužilci" konče. Pro ty později narozené se letos stalo ironií „osudu" to, že je přehráli parťáci, kteří jaksi nedokážou jen tak říct fotbalu své sbohem.

To se mimochodem potvrdilo v průběhu turnaje, především pak ve finále, kde si zdejší „gardisti" poradili (2:2, na penalty 3:1) s celkem složeným z teplických juniorských nadějí, ve kterém mj. nastoupil reprezentant ČR do 17 let Richter.

Kdo jmenovitě zvedl pohár pro vítěze nad hlavu? Byl to Petr Lédl st. (52 let), který byl vyhlášen i nejlepším hráčem a střelcem (9 branek) turnaje, dále Láďa Manda st., Brůža, Horký a v neposlední řadě další „veterán" gólman Kubík. Ten si pro změnu mohl připomenout své někdejší úspěšné období tím, že mu všichni konkurenti zatleskali, když byl vyhlášen nejlepším brankářem.

„Ale to nejpodstatnější všichni vidíme v tom, že se tady už po léta scházíme a alespoň pro mě není vůbec důležité, kdo byl čím organizátory vyhlášen," svěřil se Petr Lédl, který i přes nedávné velké problémy s utrženou sítnicí dál obléká dres TJ Sokol Horní Počaply spolu s někdejším třetiligistou, bývalým předsedou roudnického SK Pavlem Dohnalem.

Bronz si vybojovalo kvarteto ve složení Müller, Krebs, Horák a Rohlíček z domácího třetiligového SK, „brambory" bral Lukavec včetně zkušeného brankáře Brožíka. Pátou příčku obsadily Hostenice, které reprezentovali hráči ještě nedávno velmi úspěšné brozanské rezervy. Šestí skončili hráči ze sousedních Brňan, aby sedmička patřila loňským vítězům v kombinovaném celku Hrobce / Podlusky v čele s bratry Bartůňkovými. Osmé místo pak obsadilo mužstvo s názvem Kabiny Brozany.

„Co dodat? To je snad každému, alespoň trochu fotbalovému bláznovi, asi jasné: do roka a do dne se tady opět sejdeme," hodil rukavici všem konkurentům Láďa Manda.