Ve středu 13. října se hraje druhé kolo v Bohušovicích nad Ohří. Ještě před turnajem firemních fotbalových týmů z Litoměřicka jsme se ptali šéfů firem, lídrů a kapitánů sportovně laděné otázky. Jak odpovídal Václav Švancara (na snímku), kapitán týmu Mondi Štětí, a. s., který ve firmě pracuje jako Obsluha energetického zařízení.

Václav Švancara, kapitán týmu Mondi Štětí, a. s., který ve firmě pracuje jako Obsluha energetického zařízení.Václav Švancara, kapitán týmu Mondi Štětí, a. s., který ve firmě pracuje jako Obsluha energetického zařízení.Zdroj: archiv firmyMůj sportovní vzor?
Ačkoliv se aktivně věnuji zejména fotbalu, sportovním vzorem, a určitě nejen mým, je Jaromír Jágr. Takový talent se rodí jednou za sto let. Mám radost, že jsem jeho kariéru mohl sledovat od počátku až do současnosti.

Jaký sport mě nejvíc bavil, když jsem byl dítě?
Od mala jsem hrál fotbal, v zimě zas hokej. Jsem fandou jakéhokoliv pohybu, ale týmový prvek těchto sportů je určitě jedním z důvodů, proč mám oba tak moc rád.

Který sportovec vás v poslední době nejvíc potěšil, překvapil?
Stále mě překvapuje Jaromír Jágr tím, kolik mu je let a s jakým zápalem přitom hraje. Mít jej v týmu je určitě úžasná motivace a příležitost pro spoluhráče načerpat spoustu zkušeností.

Jaký je můj sportovní cíl?
Jsem ve věku, kdy už na fotbalových utkáních nehraji, ale stále působím ve fotbalovém klubu SK Štětí. Tam mě vždy potěší výhra našeho týmu. Naši fotbalisté z Mondi se navíc těší na zápasy Zaměstnanecké ligy Deníku, a mým cílem je, aby si to hlavně co nejvíc užili!

Na co se jen málokdy zapomenu dívat v televizi?
Jelikož mě stále baví oba sporty fotbal i hokej, s radostí sleduji fotbalová utkání mého oblíbeného klubu SK Slavia Praha a s přáteli samozřejmě patřičně fandíme naší reprezentaci na každoročním Mistrovství světa v ledním hokeji.