Pokud v minulém kole pomohl k porážce rozhodčí, tak tentokrát mohou přemýšlet pouze bílinští hráči sami o sobě. V prvním poločase se nestačili hosté divit. Domácí hráli svižně, útočili, záloha přehrávala stejnou řadu hostů. Aktivitou vynikal v útoku Bečvařík, který měl v první čtvrt hodině tři šance.

Postupně se hra vyrovnala, ale diváci se měli na umělé trávě stále na co dívat. Hostující Stejskal vypálil z trestného kopu nad a potom střílel nad i domácí Žemba. V 29. minutě vystřelil po Levého přihrávce nad Baran, potom střílel Pavlíček a odražený míč poslal k tyči Baran. Brankař Michovský však byl na místě. Ve 34. minutě poslal oblouček z trestného kopu Levý do břevna.

Domácí se dál tlačili do útoku, nad střílel Augusta a Levého střelu brankař chytil. Ve druhém poločase se hosté zvedli a dokazovali proč vedou tabulku. Nejprve střílel hlavou nad Slanička a potom ho vedle napodobil domácí Mergl. Ale to již bylo ze strany domácích vše. V 64. minutě vstřelil jedinou branku zápasu přímo z rohu Stejskal. Domácí již nedokázali odpovědět a Štětí mělo zápas pod kontrolou. V závěru mohlo Štětí vedení zvýšit, ale střely mířily vedle. V 88. minutě musel do šatny po druhé žluté kartě domácí stoper Vosátka.

„V prvním poločase jsme hráli dobře, soupeře jsme přehrávali, často stříleli. Škoda, že jsme nějakou šanci nedokázali proměnit. Ve druhém poločase bylo Štětí lepší, přesto mě mrzí, že prohrajeme brankou přímo z rohu," byl zklamaný domácí trenér Jaroslav Kovačka.

„Musím přiznat, že zápasu by spíš slušela remíza. V prvním poločase byli domácí lepší, měli i dobré šance. Naštěstí pro nás je neproměnili. V kabině jsem hráčům domluvil v tom duchu, že takhle by to nešlo.

Byli jsme pak o něco lepší, ovšem s výhrou musíme být maximálně spokojeni. Podržela nás obrana, byli jsme zkrátka šťastnější," přiznal trenér vítězného týmů Lukáš Fišer.


FK Bílina - SK Mondi Štětí 0:1

• Branka: 64. Stejskal, ŽK 2:3, ČK 88. Vosátka (B.), poločas 0:0, r. Moder, 80.

• Štětí: Michovský - Slanička (66. Remenec), Tůma, Šmidrkal, Ransdorf - Hurt (60. Tichý), Stejskal, Rejman (80. Šimral), P. Vaněk, Pícha - Belák.